• Неодамнешно
M3 x 0.50 x 12 Груб Навој ISO 14583 Машина Завртка 6 Лобус Пан Главата Нерѓосувачки Челик 18-8 Pk 9000

M3 x 0.50 x 12 Груб Навој ISO 14583 Машина Завртка 6 Лобус Пан Главата Нерѓосувачки Челик 18-8 Pk 9000

Buyers rating:
DEN 163.68

Количина на стоки

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да се следат и многу контролирана.ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежната сврзувачки елементи.Нашите дела се високо-квалитетни, по ниски цени, кои се испраќаат од акциите.Ние, исто така, функција на целосна линија на САД-направени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 Одделение хексадецимален кап завртки, приклучоци, од не ' рѓосувачки производи, лешниците, и подлошки.ПРОИЗВОД SPECIFICATIONSPart # : 0000-201755 Fastener Тип : Машина Завртка 6 Лобус Пан Head Size Опис : M3 x 0.50 x 12 Diameter/Номинална Големина : M3 Length : 12 Wrench Големина/Низ Станови : T10 Head Дијаметар : 5.30-5.60 MMHead Висина : 2.26-2.40 MMThread Теренот : 0.50 Тема Теренот Тип : Coarse Thread на Ветер : Right Thread Покриеност : Full System на Мерење : Metric Material : Нерѓосувачки Челик 18-8 Finish : Целната Рамнина (Не Позлата)Глава Тип : Pan Drive Тип : 6 Lobe Standards се Сретна : ISO 14583 Average Парче Тежина : 0.0017440 lbs.Машина завртки имаат подеднакво дијаметар целата должина на вратило, како спротивност на заострените завртки кои имаат укажа совет; примарно се користи за да се зацврсти машина компоненти, уреди и многу повеќе.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат