• Неодамнешно
10-32X1/2 Филипс Пан Надворешни Sems Машина Завртка Целосно Навој Црна Оксид (Пакет Количина 7,000) П.Н.Е.-1108EPPB од Shorpioen

10-32X1/2 Филипс Пан Надворешни Sems Машина Завртка Целосно Навој Црна Оксид (Пакет Количина 7,000) П.Н.Е.-1108EPPB

Buyers rating:
DEN 1730.40

Количина на стоки

Машина завртка и слободни врти lock-за миење произведени како еден собранието.Челик SEMS се достапни со следните видови на подлошки : внатрешни заб, надворешни заб, сплит-заклучување и конусна.Нерѓосувачки SEMS се нудат со надворешни заб заклучување подлошки.Миење/завртка собранието го прави овој една заклучување со завртки со миење на обезбедување на дел за акција.Машина пред собранието обезбедува заштеда на трошоци до крајниот корисник.Внатрешни Заб SEMS : Препорачана кога тоа е пожелно да се скрие заби за појавата или да се пр.Сплит-Заклучување SEMS : Приоритетни текот на забот lockwasher SEMS за употреба со појачани имајќи површини.Конусна SEMS : Обезбедува високо задржана менгеме оптоварување на Забот заклучување : SAE 1050-1065; Конусна : SAE 1050. Нерѓосувачки Завртки SAE 18-8 не 'рѓосувачки челик или 410 мартензитни нерѓосувачки челик од не' Рѓосувачки Подлошки Сплит-заклучување : SAE J405 302-305; Заб-заклучување : SAE 410 нерѓосувачки челик; Конусна : 410 нерѓосувачки челик.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Машина завртка и слободни врти lock-за миење произведени како еден собранието.Челик SEMS се достапни со следните видови на подлошки : внатрешни заб, надворешни заб, сплит-заклучување и конусна.Нерѓосувачки SEMS се нудат со надворешни заб заклучување подлошки.миење/завртка собранието го прави овој една заклучување со завртки со миење на обезбедување на дел за акција.Машина пред собранието обезбедува заштеда на трошоци до крајниот корисник.Внатрешни Заб SEMS : Препорачана кога тоа е пожелно да се скрие заби за појавата или да се спречи snagging.Надворешни Заб SEMS : Приоритетни во текот на внатрешни заб стил како што забите се обезбеди поголема torsional отпор се на поголем радиус.Сплит-Заклучување SEMS : Приоритетни текот на забот lockwasher SEMS за употреба со појачани имајќи површини.Конусна SEMS : Обезбедува високо задржана менгеме оптоварување на Забот заклучување : SAE 1050-1065; Конусна : SAE 1050.Нерѓосувачки Завртки SAE 18-8 не 'рѓосувачки челик или 410 мартензитни нерѓосувачки челик од не' Рѓосувачки Подлошки Сплит-заклучување : SAE J405 302-305; Заб-заклучување : SAE 410 нерѓосувачки челик; Конусна : 410 нерѓосувачки челик.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат