• Неодамнешно
HalalEveryday Бела Kaolin Глина во Прав | 2 фунти | Козметички Одделение | Природни | DIY Лицето Маска за Спа | Чисти & Detoxifies Кожа | Настани надвор Тонот на Кожата | Сапун Одлуки & Ба?

HalalEveryday Бела Kaolin Глина во Прав | 2 фунти | Козметички Одделение | Природни | DIY Лицето Маска

Buyers rating:
DEN 383.76

Количина на стоки

100 % БЕЗБЕДЕН И СИТЕ ПРИРОДНИ : Може да се користи за сите типови на кожа, вклучувајќи сува и чувствителна.Нежна за кожата.Одличен за козметичка употреба.ТЕКСТУРА : Светлина и парична казна во прав глина што може да се меша во сите различни видови на козметика, вклучувајќи : сапуни, креми, лосиони, лице и тело маски, бања бомби и повеќе !.СВОЈСТВА : помага стимулира циркулацијата на кожата, додека нежно exfoliating и чистење тоа.Тоа не се подготви масла од кожата, па може да се користи на сува кожа видови, без негативни резултати. 2 ФУНТИ ПАКЕТ : исто така, Може да се користи во домаќинството за спречување на штетниците и грините во овошје и зеленчук градина.ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО : сад.ЗАЕДНИЧКИ КОРИСТИ - Креирајте Сапун, Креми, Лосиони, Лице или Тело Маски - за Нормална, Мрсна, Сува или Чувствителна Кожа.Козметички Одделение За Надворешна Употреба Само.Face & Body Маска Рецепт - 1 лажица Kaolin глина во прав. 2 лажици топла вода.За многу сува кожа, ние препорачуваме додавање 2 капки Argan Масло.Ако не, вие само треба да ги користите 1 лажици Kaolin 1,5 лажица на топла вода.Се меша состојки заедно во еден сад со користење на маска четка или дрво лажица.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Пакет од 5 Деца се Соочуваат со Маска за Поставување на Децата 3 Слој Перат Обновливи и Прилагодливи Памук Устата
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Пакет од 5 Деца се Соочуваат со Маска за Поставување на Децата 3 Слој Перат Обновливи и Прилагодливи Памук Устата

100% Памук.Прилагодливи затворање.Машина За Миење ???? ???????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????? За еф

DEN 1044.00
NSWD Око Маска Роза Природни Jade Спиење Око Маска, Ладење Ладно Око Маска Против Стареење Топла или Ладна Терапија,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

NSWD Око Маска Роза Природни Jade Спиење Око Маска, Ладење Ладно Око Маска Против Стареење Топла или Ладна Терапија,

Ладна Терапија : За ладна терапија, свежина и тежината на jade помага во намалување на подуени очи во утрин

DEN 280.56
Anemone Светилки (CDN) (De Caen Црно Око)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Anemone Светилки (CDN) (De Caen Црно Око)

10 смета торба.Нема друг цвет може да одговара со овој anemone е посебна убавина.Два слоја на satiny бели ливчињ

DEN 1200.00