• Неодамнешно
Adsamm® | 40 x авто-Стап Чувствува Влошки | 0.98 x 0.98 (25x25 mm) | Сива | Плоштад | самолепливи Мебел глајд модели со Чувствува Дебелина на 0.138/3.5 mm во врвен Квалитет

Adsamm® | 40 x авто-Стап Чувствува Влошки | 0.98 x 0.98 (25x25 mm) | Сива | Плоштад | самолепливи Мебел глајд

Buyers rating:
DEN 393.36

Количина на стоки

Особено издржливи мебел чувствува влошки за сигурна заштита на мебел и подови, за домашна употреба, користење, како и во хотели, трговски саеми, туристичката индустрија, итн.Сигурен и силно самолепливи мебел глајд модели во врвен квалитет, погоден за мала до средна тежина мебел и објекти како што се табели, столици, sideboards, полици, столици, бар маси, клупи, како и голем број на други објекти.Идеално погоден за сите мазна подни површини како parquet подови, ламинат на подот, мермер подови, плочки, природен камен подови, пвц подна облога, винил подови, плута и слично.плоштад 0.98" x 0.98" (25x25 mm) боја : сива / исто така достапни на други бои и големини.Обемот на снабдување : 40 парчиња на самолепливи чувствува стол нога глајд модели ( = 1 лист секоја 40 парчиња ) се исто така достапни во поставува на 1, 5 и 10 (ве молиме кликнете на Adsamm за понатамошни информации).Количина : 1 самолепливи мебел едрилици направени од чувствува во врвен квалитет од Adsamm.На мебел едрилици имате одбрано – самолепливи чувствува влошки – имаат следниве специјални карактеристики : – квадрат x 2.5 2.5 cm – боја : сива – на чувствува има дебелина од 3. 5 mm - ова обезбедува висока издржливост и на тој начин сигурно го штити вашиот мебел и подови од гребнатини и ленти, дури и непријатни движење на бучава е значително намалени. - Повеќенаменски користат за мала до средна тежина мебел, како мебел глајд модели, чаир глајд модели, чаир едрилици, чаир нога глајд модели, parquet глајд модели, кат едрилици, кат заштитници, како и за светли објекти и мебел, како вазни, planters, подни светилки, свеќа носители, цвет садови, скулптури, табели, дневна соба мебел итн. - Идеален за parquet, плочки, ламинатни, ПВЦ, линолеум, мазна природен камен, винил подни, плута, и така натаму.Топ мебел слајд.За лепење, кој веќе се користи 1000 пати во домашна и комерцијална употреба.Кутија содржина : 40 парчиња самолепливи мебел едрилици направени од 3. 5 мм дебел чувствував (= 1 лист со 40 парчиња секој).Инсталација совети : 1. Ве молиме внимателно да ја исчистите површината за да бидат залепени од нечистотија и маснотии, идеално дополнително со парична казна sandpaper, а потоа ги суви. 2) Сега кора исклучите чувствува подлога од некоја заштитна фолија и притиснете лепило страна на чисто и суво место. 3) Да се обезбеди дека лепило сила на приложените чувствува мебел глајд модели може да се постигне целосен ефект, ве молиме не користете го или се движат едно парче на мебел за околу 1 час.Adsamm - Квалитет од 2005 година.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Стол Нога Заштитници за Тврдо дрво Подови, 16 ПАРЧИЊА Силиконски Стол Нога Кат Заштитници со Неделива Чувствува
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Стол Нога Заштитници за Тврдо дрво Подови, 16 ПАРЧИЊА Силиконски Стол Нога Кат Заштитници со Неделива Чувствува

Не гел, без нокти, заштита на вашиот стол нога и подот од оштетување : лепило на гел не е доволно силна што

DEN 191.76