• Неодамнешно
TCH Хардвер 6 Црна Круг Палубата Плоча Инспекција Хеч - Pry Од Вода Тесни Капак

TCH Хардвер 6 Црна Круг Палубата Плоча Инспекција Хеч - Pry Од Вода Тесни Капак

Buyers rating:
DEN 502.80

Количина на стоки

Надворешен дијаметар : 8 2/16" - Внатре/Отсечени дијаметар : 6 3/4".Pry од капакот за брз пристап, исто така, може да биде врзан на случај со користење на жица капак остане се исто така достапни.Вода тесни о-прстен печат и жлеб страната дното за постелнина соединение задржување.УВ отпорни на пластика.Брза и едноставна инсталација.Идеален за морски/јахта апликации e.g палубата на плочи и решетки, водење моќ кабли преку грбот на полици или како се пропустливи порта.Висок квалитет на дел кој е направен во САД.Држи вода надвор со тесни о-прстен печат - не протекување!.Исто така има жлеб страната дното за постелнина соединение задржување.Отстранлив капак доаѓа во двете завртки надвор или pry надвор опции за лесен пристап.Исто така, може да биде врзан на случај со користење на жица капак престој.Направени од УВ отпорни пластика (Полипропилен).Инсталирање на палубата плоча е брзо и едноставно, со претходно drilled за прицврстување на дупки.Кога инсталиран правилно, тоа се вклопува сит да се спречи каква било вода упад.Ве молиме имајте во предвид : завртки не се вклучени.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат