• Неодамнешно
Фунта Печат и Снабдување (STCC) 2000IC.437x10 2000IC Teadit Стил Флексибилни Графит, Засилен Жица, 7/16 КС x 10 lb. Гајтанот

Фунта Печат и Снабдување (STCC) 2000IC.437x10 2000IC Teadit Стил Флексибилни Графит, Засилен Жица, 7/16 КС x

Buyers rating:
DEN 876.00

Количина на стоки

SSS стил 2000 IC е произведен од висока чистота флексибилни графит дека е проширен и формирана во ткаат-можност предиво и потоа плетенка во уникатен конструкција со жица засилување.SSS стил 2000 IC е одлична за Употреба во парни турбини, висока температура мотор-actuated вентили и за висок притисок/висока температура Вентил апликации.SSS стил 2000 IC пакување е особено погодна за Употреба при висока температура, висок притисок на пареа услуга.Покрај тоа, таа, исто така може да се справи со повеќето хемикалии, киселини и бази. 0-14 p H опсег (освен силен oxidizers); окно брзина 196 F/M (1 M/s), температура (минимум -464 F, максимална пареа 1202 F) (атмосфера 840 F) / притисок : статични до 400 бар (5800 psi). 10.1 ft.По фунти.Приближната приноси +/- 10%, ротирачки 30 бар (435 psi).SSS Стил 2000 IC е произведен од висока чистота флексибилни графит дека е проширен и формирана во ткаат-можност предиво и потоа плетенка во уникатен конструкција со жица засилување На готовиот производ ги задржува сите својствени на придобивките на флексибилни графит; додека жица засилување овозможува поголема механичка сила Стил 2000 IC Пакување е особено погодна за употреба при висока температура, висок притисок на пареа услуга Во прилог, тоа исто така може да се справи со повеќето хемикалии, киселини и бази Овој Стил е одлична за употреба во парни турбини, висока температура мотор-actuated вентили и за висок притисок/висока температура Вентил апликации во целина (7/16" Пакување пресек x 25 фунти гајтанот).

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат