• Неодамнешно
Сјај EZ Заклучување 12x56 Брза Лента Softbox со Bowens Планината

Сјај EZ Заклучување 12x56 Брза Лента Softbox со Bowens Планината

Buyers rating:
DEN 1920.00

Количина на стоки

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Сјај EZ Заклучување 12x56" Брз Softbox, Надворешни Diffuser, Внатрешни Diffuser, Eggcrate Мрежа, Bowens Планината Speedring Адаптер, Реверзибилна Deflector Диск, Складирање Торба, Светат 2-Годишно САД Гаранција.Брзо и лесно EZ Lock систем за безбедно и сигурно поставување.Брзо.Масна механизам глајд модели непречено заедно вратило.Лесно.Без нервози во отворање и затворање.Се заклучува.EZ за Заклучување е бриз да се користи и отклучува без борба.Сјајот EZ Заклучување 12 X56" БРЗ SOFTBOX зема EZ Lock функција концепт на традиционалното lightbank дизајн и резултати!Екстремни правоаголна форма карактеристики додворувања, мека и богата боја на осветлување со сите големи предности на plume softbox квалитет со непобедлива безбедни и сигурни EZ позитивни и lock систем.Нема повеќе несмасна изградба, и се бореа со flex отпорни прачки или се борат во фрустрација за внимателни усогласување на speedring дупки.На 4-ребрести softbox се отвора и затвора надолу, 'чадор стил.'Авто-фати EZ Заклучување го опкружува дебели центар вратило, обезбедување удобно место за вашите прсти да им помогнам-заклучување на механизам за да се отвори и дарежлива ослободување за да ја затворите softbox безболно.Брзата-да-поставување чадор-како собрание ги има сите предности на метален магнум стил рефлектор без деликатната природа.Оваа расклопна единица се на товар на патот или студио, со цврстата алуминиумска поддршка прачки за структурна стабилност и вонредни ткаенина сила.Оваа 12 X56" издание на Брз Softbox е особено погоден за сè, од мода до portraiture, комерцијална фотографија на интернет продажба, просветувајќи целото лице и мали објекти со драматичен и возбудлив светлина.Тоа е стандард главен во секој фотограф колекција на алатки.Фино заврши сребро внатрешни работи покривачки, го прави лесно да се постигне прекрасен specular моменти, носи остри детали, и обезбедува најмногу фокусирани на индиректното осветлување, заедно со мека shado.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Квантна Qflash Т & X Серија Мека Кутија (QF68)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Квантна Qflash Т & X Серија Мека Кутија (QF68)

Поголем извор на светлина од нашата стандардна рефлектор, помек дифузија.Доаѓа со свој носење.Дизајнир

DEN 811.44
Westcott 16x30 Аполон Лента Softbox
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Westcott 16x30 Аполон Лента Softbox

Westcott 16x30" Аполон Лента Softbox Westcott 1 Година Ограничена Гаранција.Тесен модификаторот е идеална rim или губењ

DEN 3195.84
Dorr 50x70cm Правоаголна Softbox
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Dorr 50x70cm Правоаголна Softbox

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 2136.72