• Неодамнешно
30Pcs Графит Промешајте Род, Висока Чистота Спроводливост Отпорност на Корозија Crucible Промешајте Прачка за Металургија Phlx(66300mm)

30Pcs Графит Промешајте Род, Висока Чистота Спроводливост Отпорност на Корозија Crucible Промешајте Прачка за

Buyers rating:
DEN 1852.80

Количина на стоки

Има карактеристики на висока цврстина, висока чистота, ниска корозија, висока температура отпор и добра отпорност.Високо‑квалитетни материјали, различни големини и разни избори за да ги задоволат вашите различни потреби.Содржина на јаглерод 95%6-98%, прав содржина помалку од 0,5%, што се користи како проводници, носат‑отпорни, подмачкување на материјали, итн.Се користи за мешање на течен метал, топење, леење, рафинирање злато, сребро, бакар и други метали во лабораторија.Широк спектар на апликации, широко се користи во металургијата, хемиската, phlx и други индустрии.Спецификација : Предмет Тип : Графит Промешајте Род Материјал : Графит Големина : Прибл. 5 x 5 x 100mm / 0.2 0.2 х х 4.0 во Прибл. 6 x 6 x 150mm / 0.23 x 0.23 x 6.0 во Прибл. 6 x 6 x 300мм / 0.23 x 0.23 x 11,8 во Пакет Листата : 30 x Графит Промешајте Род Забелешка : 1. Кревка, ве молиме имајте го тоа правилно. 2. Се обрне внимание на безбедноста за време на висока температура работа.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат