• Неодамнешно
Tri-Ѕиркаат 33001 Метал полски, 50мл Цевка, Бледо Сина

Tri-Ѕиркаат 33001 Метал полски, 50мл Цевка, Бледо Сина

Buyers rating:
DEN 235.92

Количина на стоки

Кат се користи од страна на милиони од почетокот.Во 2005 година, Три-Ѕиркаат Меѓународни Ограничена во Велика Британија доби Кралски Налог од Бакингемската Палата, која се доделува само на многу малку компании.Работи на СИТЕ Метали, Fibreglass, Perspex, Eisenglass, огледала, облачниот стакло и кристали, на чело стакло, керамика и керамички плочки, порцелан, емајл, гранит, мермер, laminates и Formica, линолеум, пластични конвертибилна windows, пластика, Плексиглас, Lexan, акрилик, боени, авто и авиони боја (за отстранување на дамки и удар од површината гребнатини), солидна винил, полиуретан; сите не-porous површини.Кат полски безбедно да се обновува оцрнет и оштетени метали : хром, алуминиум, магнезиум, и алуминиумски тркала.Кат ретардираат оцрни до 3 месеци или повеќе, во зависност од животната средина.Да Погледнеме е NSF сертифициран како безбедно за употреба на прехранбени производи.Кат се користи од страна на милиони од почетокот.Во 2005 година, Три-Ѕиркаат Меѓународни Ограничена во Велика Британија доби Кралски Налог од Бакингемската Палата, која се доделува само на многу малку компании.Колку е добар Ѕиркаат?Кат се издвојува како компанија со документација; на своите клиенти.Кат е супериорен во однос на широк спектар на површини.Кат ужива постојан квалитет од своето основање.Употребата е едноставна; резултатите убедлив Ѕиркаат е лесно избрише-на избрише-оф формула чисти, полски, ја заштитува и го враќа длабоко богата сјај на сите метали и fibreglass.Кат квалитетот е за вториот нема.Се користи во Кралското Домаќинство за години и на Кралската Јахта Britannia.Што се површини кои Ѕиркаат полски работи на?СИТЕ Метали, Fibreglass, Perspex, Eisenglass, огледала, облачниот стакло и кристали, на чело стакло, керамика и керамички плочки, порцелан, емајл, гранит, мермер, laminates и Formica, линолеум, пластични конвертибилна windows, пластика, Плексиглас, Lexan, акрилик, боени, авто и авиони боја (за отстранување на дамки и удар од површината гребнатини), солидна винил, полиуретан; сите не-porous површини.Квалитетот позлатен сребрен може да се полира со Ѕиркаат полски.Ако не сте сигурни за квалитетот на вашата сребро препорачуваме тестирање на inconspicuous област.Обложено метали мора да биде нежно ги избриша со многу мека крпа; се користи многу малку притисок; напорно триење ќе го отстрани позлата, дури и без користење на средства за чистење производи.Кат е безбедно за хром позлата.Користам многу мека крпа за да се отстрани губење на бојата.Кат полски безбедно да се обновува оцрнет и оштетени метали : хром, алуминиум, магнезиум, и алуминиумски тркала.Можете да ги користите Кат на fibreglass?Да Погледнеме чисти и полирање на исклучително добро.Најдобро да се користи со тампон при ниска брзина.Колку долго не Ѕиркаат трае?Кат ретардираат оцрни до 3 месеци или повеќе, во зависност од животната средина.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Flitz полски - Paste - 5.29 оз. Заградени Цевка
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Flitz полски - Paste - 5.29 оз. Заградени Цевка

Овој објект се продаваат од страна на трети лица продавачот.Попуст е предвидено од страна .Ова е огранич

DEN 460.56
2022 Нов Метал Полирање Паста,Крајната Метал Полски Крем Од Не ' Рѓосувачки Челик Керамички Види Полирање Паста,Fixini
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

2022 Нов Метал Полирање Паста,Крајната Метал Полски Крем Од Не ' Рѓосувачки Челик Керамички Види Полирање Паста,Fixini

2022 НОВ МЕТАЛ ПОЛИРАЊЕ ПАСТА Произведува богата, брилијантен сјај на било необложени, метална површина,

DEN 208.56