• Неодамнешно
Listerine Smart Исплакнете Деца Флуорид Anticavity миење на устата, Розова Лимонада Вкус, 500 mL (Пакување од 2)

Listerine Smart Исплакнете Деца Флуорид Anticavity миење на устата, Розова Лимонада Вкус, 500 mL (Пакување од

Buyers rating:
DEN 407.76

Количина на стоки

Опис на производот Помогне да се заштитат и да се зајакне вашето дете заби со Listerine Smart Исплакнете Розова Лимонада Деца Anticavity миење на устата.За деца од шест години и постари, ова АДА-прифатени децата миење на устата обезбедува орална нега за деца со помагање на зајакнување на забите, чистење на уста надвор четкање сам, и спречување на забен кариес - дури и во тешко да се постигне места.Во лабораторија студија, овој алкохол-бесплатно миење на устата со натриум флуорид и acidulated фосфат понудени два пати посилен заби за подобро празнина заштита со четкање.Децата' орален исплакнете исто така freshens здив и боја остатоците од храна и остатоци па деца може да се види непосреден доказ во потоне на почисто устата.За да охрабри добра дневна орална хигиена навиките, anticavity миење на устата има забава Розова Лимонада вкус дизајниран за деца.За да го користите, енергично, исплакнете со две лажички на децата миење на устата за една минута, два пати на ден.Клучни Карактеристики 500-milliliters на Listerine Smart Исплакнете Алкохол-Бесплатно миење на устата за Деца во Розова Лимонада вкус за зајакнување и заштита на забите од кариес кога се користи како дел од редовна орална нега рутински Формулиран со натриум флуорид и acidulated фосфат, овој алкохол-бесплатно деца орален исплакнете чисти устата надвор четкање сам и помага во спречување на забен кариес во тешко да се постигне места, кои миење на забите може да го пропушти Anticavity миење на устата чисти со отстранување и нијансирање остатоците од храна и остатоци така што вашето дете лесно може да се види на докази во потоне на почисто устата Во лабораторија студија, Паметни Исплакнете деца миење на устата понудени два пати посилен заби за подобро забен кариес заштита со четкање наспроти четкање сам кога се користи два пати дневно Оваа миење на устата е прифатена од страна на American Dental Association (ADA) за да се помогне во спречување на кариес и доаѓа во забава по мерка на детето розова лимонада вкус Оваа миење на устата е прифатена од страна на American Dental Association (ADA) за да се помогне во спречување на кариес и доаѓа во забава по мерка на детето розова лимонада вкус.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Миење на устата, миење на устата Долготрајни Освежување Храна Остатоци Чистење Лош Здив Отстранување за Секојдневна
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Миење на устата, миење на устата Долготрајни Освежување Храна Остатоци Чистење Лош Здив Отстранување за Секојдневна

Отстранување на лошиот здив и да уживате во чист устата и здив, направи да се чувствувате удобно и увере�

DEN 1843.20