• Неодамнешно
Listerine Силни Заби Anticavity Флуорид миење на устата, Нане Shield Вкус, 1 L (Пакување од 2)

Listerine Силни Заби Anticavity Флуорид миење на устата, Нане Shield Вкус, 1 L (Пакување од 2)

Buyers rating:
DEN 664.32

Количина на стоки

Опис на производот Помогне во спречување на кариес и freshen здив со Listerine Силни Заби Нане Shield Anticavity Флуорид миење на устата.Оваа зајакнување миење на устата помага во зацврстување на забите, додека се борат забен кариес и freshening лош здив.Формулиран со натриум флуорид и acidulated фосфат, ова орална хигиена на устата исплакнете ги зајакнува забите 50% подобри од четкање на мира.* И, нане, освежувачки shield вкус е дизајниран да ја напушти својата целата уста чувство на свежи и чисти.По четкање, исплакнете со овој anticavity миење на устата два пати дневно, и наутро и навечер, како дел од вашиот орална нега рутина. *во лабораторија студија главни Карактеристики 1-литарско шише на Listerine Силни Заби Anticavity Флуорид миење на устата за да се помогне во спречување на забен кариес и freshen лош здив Овој заб-зајакнување орална нега миење на устата помага во зацврстување на забите, додека за заштита и одбрана од нив против забниот кариес Формулиран со натриум флуорид и acidulated фосфат, орална исплакнете ги зајакнува забите 50% подобри од четкање сам* *во лабораторија студија Со Нане, освежувачки Shield вкус, оваа anticavity миење на устата им помага на freshen лош здив и е дизајниран да ви остави со целата устата чисти чувство Погодни за употреба во редовна орална хигиена рутински, исплакнете два пати дневно, и наутро и навечер, по четкање на забите со четка за заби Насоки/користи Возрасни и деца 12 години и постари : Користете го двапати на ден по четкање на забите со паста за заби Енергично swish 10 m L (2 teaspoonfuls) на исплакнете меѓу забите за 1 минута и тогаш плукаат надвор не го проголта на исплакнете не јаде или пие за 30 минути после миење го Надгледува децата како неопходни се додека не се способни за употреба без надзор на Деца на возраст под 12 години : се консултираат стоматолог или лекар.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Миење на устата, миење на устата Долготрајни Освежување Храна Остатоци Чистење Лош Здив Отстранување за Секојдневна
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Миење на устата, миење на устата Долготрајни Освежување Храна Остатоци Чистење Лош Здив Отстранување за Секојдневна

Отстранување на лошиот здив и да уживате во чист устата и здив, направи да се чувствувате удобно и увере�

DEN 1843.20