• Неодамнешно
PerioScience Хидратантен миење на устата Исплакнете Орална Нега Пред Четка - Нане Анти Празнина Сува Уста Плакета Смена за Поздрав Непцето & Забите Глеѓ Заштита - AO Стомат

PerioScience Хидратантен миење на устата Исплакнете Орална Нега Пред Четка - Нане Анти Празнина Сува Уста Плакета

Buyers rating:
DEN 239.76

Количина на стоки

АНТИОКСИДАНСИ ПОДДРШКА ПРИРОДНА ОДБРАНА - комбинација на Perio Sciences' потпис антиоксиданси и минерали, растенија и други moisturizers поддржува вашата плунка е природна одбрана и е идеално одговара за екстремни орален сензации.ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ - Ова миење на устата содржи комбинација од растителни екстракти кои freshen здив, ги чува забите се чисти и moisturizes суви усни ткивото, што резултира во подобрен изглед на ткивото & пријатно и свежо чувство во устата.СЛОБОДНИ НА флуорид, алкохол, натриум lauryl сулфат (SLS), parabens, и вештачки бои.ОДЛИЧНО ЗА ВАШИТЕ НЕПЦА - Кул и вкусна, ова миење на устата ќе freshen здив додека благотворно меките ткива на усната празнина, што резултира во подобрен изглед на ткиво и пријатен, свежо чувство во устата.СТОМАТОЛОГ ПРЕПОРАЧУВА - Научно е докажано состојки со антибактериски својства, фокусирајќи се на устата е природен систем на одбрана да се намали плочата, промоција поздрав забите и непцата.ПРВ ВО СВОЈАТА КЛАСА - AO Pro Rinse орален мијат е прва во новата категорија на антиоксиданс орална нега и работи синергетски со природно се случуваат плунковни антиоксиданси.За најдобри резултати, користете ја со АО Pro Toothpaste и АО Pro Vantage Стоматолошки Гел.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Миење на устата, миење на устата Долготрајни Освежување Храна Остатоци Чистење Лош Здив Отстранување за Секојдневна
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Миење на устата, миење на устата Долготрајни Освежување Храна Остатоци Чистење Лош Здив Отстранување за Секојдневна

Отстранување на лошиот здив и да уживате во чист устата и здив, направи да се чувствувате удобно и увере

DEN 1843.20