• Неодамнешно
Репер Научни H6004 Incu-Миксер MP4 4 Позиција Incubated Плоча Vortexer, 115V

Репер Научни H6004 Incu-Миксер MP4 4 Позиција Incubated Плоча Vortexer, 115V

Buyers rating:
DEN 492.96

Количина на стоки

Доаѓа со 230 Volt ЕУ приклучокот.Две-плоча формат.Оптимизиран за incubated мешање во microplates.Загреан капак спречува кондензација.Температурата опсег : амбиентниот +5 до 70 В. H6002-E Incu-Миксер MP2 од Репер Научно е дизајниран за да се обезбеди оптимален метод за vortexing и incubating микро плочи.Истовремено греење од двете дното површината и капакот се обезбеди температура униформност во текот на примерок.Дополнително, загрева капак минимизира испарување и го спречува кондензација.Нејзините компактни, 2 mm орбита гарантира темелно мешање во микро плочи без јавните.Брзина, време и температура се прикажуваат во реално време на големиот LCD екран додека внатрешна валидација систем постојано ги следи сите параметрите за точност.Дизајниран за апликација флексибилност, на H6002 E Incu-Миксер MP2 има две-плоча капацитети, прифаќање на сите стандардни плочи до 40мм висока.Независна време, температура и брзина контроли овозможи на миксер за да функционираат како 3 машини во една; мулти-плоча инкубаторот, vortexer, или комбинација од двете.На Incu-Миксер MP2 е идеален за еден широк спектар на молекуларна биологија апликации вклучувајќи имуно-хемиски реакции, ензими и протеини анализа, и microarray анализа.Оваа верзија има 230 V ЕУ моќ приклучокот.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат