• Неодамнешно
Lubegard 63016 Platinum Универзална ATF Protectant, 15 мл. , Сива

Lubegard 63016 Platinum Универзална ATF Protectant, 15 мл. , Сива

Buyers rating:
DEN 584.40

Количина на стоки

Оригиналниот Универзална ATF Protectant кој се Елиминира ATF Забуна и треба да акции на повеќе ATF е - Драматично го намалува триењето и ја носат на метални делови и внатрешните компоненти.Нема да се менува од клучно значење сулфур рамнотежа во вашиот пренос течност, го Спречува прегревање, нема да им наштети жолта метали, Инхибира течност оксидација и пенење.Содржи патентирани Synergol TMS Технологија, синтетичка молекула дека стегната shift циклус, без губење на триење измена на lockup, која ја елиминира згрози.Се протега течност промена интервали, ја Заштитува и го враќа заптивки за оптимални перформанси, Услови и враќа фоки и o-прстени.Не содржи штетни компоненти како што цинк (ZDDP)/пепел, итн., како и другите конкурентски производи, Ослободува заглавени вентили и ги задржува слободни, Обезбедува соодветна смени.Lubegard Platinum Универзална ATF Protectant е уникатно формулиран за пренос на технологија која се користи за претворање на редовни Dexron/Mercon ATF во ОЕМ ATF видови.Тие може да се врши како високо триење модифицирани ATFs како што се : Хонда Вистински ATF, Тојота Тип Т, Тојота Тип Т II, Тојота Тип Т IV, Mopar ATF + 3 (7176), Mopar ATF +4 (9602) и други.Lubegard е број еден производ што се користи во пренос поправка индустрија, бидејќи тоа е единствениот производ од ваков вид што има LXE технологија.Тоа е наградуван технологија која има стекнато употреба и одобрување на повеќе големи автомобил производители и била писмено решение за пренос проблеми во осум автомобил производители технички билтени.Професионална пренос техничари употреба Lubegard да се претворат во дилер-само ATFs, но, исто така, да се дополни осиромашен додаток на пакети се наоѓаат во фабрика пополни ATF (оригинал ATF вашето возило дојде опремен со).Тоа обезбедува истите (и во некои случаи подобро) за извршување карактеристики на дилер ATF со додадена корист на инстант олеснување од згрози, лизгање и бучава.Таа, исто така обезбедува долгорочна заштита на течност и пренос на себе од топлина и носат.Со цел за да дознаете дали вашиот возило дојде опремен со Mercon V течност, Lubegard има индустрија е најстариот сеопфатна листа на сите марки и модели, со една фабрика да се пополни и исто така соодветна Lubegard конверзија производ ако алтернатива е потребно да се дилер-само течности.УПАТСТВА ЗА УПОТРЕБА : Следете LUBEGARD ATF Конверзија & Рефил Шема за правилно ATF конверзии или да ја користите како protectant со било OE ATF.За нормално апликации, додадете 1 мл. (29.6 m L) по четвртиот (Литар) на ATF на вкупните пренос на капацитети (вклучувајќи ги и вртежен момент конвертор) со моторни лер во парк.Не преполнување.Не користите со Ford Типот F ATF или во CVT е.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат