• Неодамнешно
3M Roloc Наежвам Диск Комплет 982BS, 2 во

3M Roloc Наежвам Диск Комплет 982BS, 2 во

Buyers rating:
DEN 8437.20

Количина на стоки

Лиен, абразивни исполнет влакната лента, deburr, мешавина, заврши, полски, чисти, и отстранување на облоги.Комерцијален 3 M Керамички Абразивни Зрна мешавина обезбедува висок степен на целната квалитет.Наежвам проред е идеален за обложување отстранување и други високо-вчитување супстанции.Флексибилни влакната се во согласност со контури да се произведуваат во согласност бои, дури и на комплексни делови.Удобен 3 M Roloc прилог систем нуди брз и лесен диск промена-out. 3 M Roloc Наежвам Диск Комплет 982 BS е воведен пакет исполнет со Roloc Наежвам Дискови и придружни носителот подлога, која им овозможува на корисниците економично решение за обидот повеќе дискови и наоѓање на правото одделение за нивната специфична апликација. 3 M Керамички Абразивни Зрна е керамички минерални произведени со користење на сопствен процес за подобрување на жилавост и цврстина на жито.За зголемување на ефикасноста, овие наежвам дискови функција алуминиум оксид помеша со керамички абразивни зрна за еден од најтешките, најдолго-трајни минерали достапни.Совршен за умерена до тешка акции отстранување, керамички абразиви се конструирани да се намали брзо и да се справи интензивната топлина и стрес апликации. 3 M Керамички Абразивни Зрна надминува алуминиум оксид абразиви во намалување стапка, издржливост, и го прави одличен избор за индустриски мелење и завршувањето на апликации. 3 M Roloc Наежвам Диск Комплет 982 BS содржи 2" наежвам дискови во три одделенија : 50, 80 и 120. Пофини оценки се препорачува за светло должност апликации, како завршна обработка и полирање, и coarser оценки се препорачува за тешки-должност апликации како мелење и deburring.2" Roloc TR Диск Подлога Носител е исто така вклучени во пакет.Дискот подлога оптимизира перформансите на наежвам диск преку обезбедување на безбедна прилог за сите апликации.Плус, таа заштедува време, со елиминирање на потребата да се усогласат рабовите на диск со диск подлога – завртката се усогласува на дискот, што диск се менува брзо и лесно.На повеќенаменски систем работи со вежби, диск сандерс, прав агол брусилки и ротари сандерс.На 3 M Roloc Наежвам Диск Комплет 982 BS, исполнет со голем број на дискови и пратечки диск подлога, се одлични за корисници кои сакаат да се обиде на различни оценки и откривањето на правото диск за нивните специфични апликации.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат