• Неодамнешно
Weiler 85997 9 Максималната Густина Nylox Диск Четка, 80SC Crimped Правоаголна се Пополни, Направени во САД

Weiler 85997 9 Максималната Густина Nylox Диск Четка, 80SC Crimped Правоаголна се Пополни, Направени во САД

Buyers rating:
DEN 115.92

Количина на стоки

ПОВЕЌЕ ТРИМ : Трим должина е подолго, обезбедува зголемена агресивност, поголема conformability и подолго производ живот.АГРЕСИВНИ ЧЕТКАЊЕ : Правоаголни filaments обезбеди помалку компатибилни четкање акција за многу поголема агресивност и намалена conformability, поради нивната форма, поголеми крст-пресек област и зголемување на контакт со работа.СИЛИЦИУМ КАРБИД (SIC) : остар-две зрна, кој произведува ефективна сечење акција.Тоа е најчестата зрно се користи во индустриски одделение четки.СПЕЦИФИКАЦИИ : 9" Максималната Густина Nylox Диск Четка, 80 SC Crimped Правоаголна се Пополни, Средни Одделение.Земја на Потекло : сад на Америка.Weiler 85997 9" Максималната Густина Nylox Диск Четка, 80 Sc Crimped Правоаголна Пополните Произведени со користење на tufted филамент конфигурација и подолго намали должината за зголемување на агресија, поголема conformability и подолго производ живот во споредба со monofilament диск четки, кој функција на дистрибуција на краток индивидуални влакната.Абразивни четка filaments се произведени од страна extruding мешавина на течен полимер и абразивни зрна.За разлика од filaments користи во DIY одделение абразивни четки, индустриски одделение производи како Weiler е Nylox® и Брус-Rx® четки функција на највисок степен на абразивни филамент произведени со користење Вид 6.12 најлон полимер.Индустриски одделение filaments, исто така, се карактеризираат со врвен квалитет абразивни материјали кои се sifted и подредени за да се обезбеди дека зрна се во согласност со големина.Силициум Карбид е остар-две зрна, кој произведува ефективна сечење акција.Тоа е најчестата зрно се користи во индустриски одделение четки.Произведено во САД.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат