• Неодамнешно
Ексклузивно декоративна кутија за накит руската лак минијатурни Деца. Направени од papier-mache Fedoskino.Дома декор.Рачно изработени во Русија.

Ексклузивно декоративна кутија за накит руската лак минијатурни Деца. Направени од papier-mache Fedoskino.Дома

Buyers rating:
DEN 13776.00

Количина на стоки

✔Природен материјал и висок квалитет на изработка. ✔Авторот лак минијатурни. ✔ Целосно рачно изработени. ✔ Совршен подарок за семејството и пријателите.На ВОЗРАСТ ОД 6+ ГОЛЕМИНА 2,08 инчи (5,3 cm) Висина, 4,92 инчи (12,5 cm) Ширина, 6,29 инчи (16 cm) Должина.Оваа кутија е неспоредлива работа на руски уметници од Москва регионот.Основа на производот е papier-mâché, која не е инфериорен во однос на силата на дрво, но ви овозможува да креирате доброто форми за да им даде повеќе expressiveness.Технологијата за создавање на празно бара посебна вештина : во рок од еден месец, кутијата е притиснато неколку пати, натопени во масло и исушени.Ова е проследено со најдобрите претставници на овој народната уметност занает.Селото Fedoskino, кој се наоѓа на 40 километри северно од Москва на бреговите на Ucha Реката, е најстарата центарот на лак минијатурни во Русија.Тајните на изработка и сликарството на papier-mâché во Fedoskino се пренесува од генерација на генерација за повеќе од 200 години.Fedoskino лак минијатури се направени со мулти-слој маслото на подготвуваат papier-mâché површина со посебна обвивка.Повеќето од кутии има црна позадина од надвор и се покриени со скарлет или светла црвена боја лак на внатрешноста.Fedoskino лакови беа тесно поврзани со руската графика на 19 век.Во текот на 20-от век, руската држава отиде преку револуции, војни, перестројка и други важни историски фази, и ние сме среќни дека овој занает се уште постои и нова генерација талентирани уметници продолжува да креирате нови објекти и нови форми на уметност во Fedoskino.можете да бидете сигурни на нејзиниот квалитет, издржливост и ненадмината убавина.Ексклузивно рачно изработени кутија од руската занаетчии ќе додадете кора од лимон за вашиот ентериер, пополнете го со бои и топлина.Ова поле може да се користи за чување на накит - прстени, обетки, ѓердани, приврзоци и многу повеќе.Прекрасен подарок за пријателите и семејството.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Златна Мрежа на Пинк Јајце Pendant
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Златна Мрежа на Пинк Јајце Pendant

Руската накит pendant е направен од галвански месинг, емајл и rhinestones.Инспириран од Fabergé парична казна накит

DEN 168.00
GYJYEG Девојки се Прикаже Голем Накит Кутија Организатор Прстени Пакување Случај Компатибилен со Ѓердани Хривнија
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

GYJYEG Девојки се Прикаже Голем Накит Кутија Организатор Прстени Пакување Случај Компатибилен со Ѓердани Хривнија

Со Големо Огледало Внатре Горниот фах : 1 Прстен Оддел, 7 слотови Со 5 фиоки Првата Фиока : 20 Слотови за Прс�

DEN 2145.60
YUXO Девојки Накит Кутија за Накит Организатор Накит Кабинет Кутија за Накит за Жените со Фиоки и Огледува Накит
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

YUXO Девојки Накит Кутија за Накит Организатор Накит Кабинет Кутија за Накит за Жените со Фиоки и Огледува Накит

❤Оригиналниот дизајн, голем капацитет, елегантен и дарежлива, прекрасна форма е задолжително, таписери

DEN 8879.76
NUOBESTY дрвени Прстен Кутија Селски Свадба Прстен Носителот Накит Градите Организатор Обетки Монета Накит Дрвена
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

NUOBESTY дрвени Прстен Кутија Селски Свадба Прстен Носителот Накит Градите Организатор Обетки Монета Накит Дрвена

Гроздобер Стара Шик Дизајн, идеален за селски свадбена церемонија.Висина : Околу 5cm / 1.97 инчен (Капак виси

DEN 158.88
ZRONGQF Девојки Накит Кутија за Накит случај Дрвена Кутија за Накит Multilayer Фиока Голем Капацитет Мултифункционален
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ZRONGQF Девојки Накит Кутија за Накит случај Дрвена Кутија за Накит Multilayer Фиока Голем Капацитет Мултифункционален

* Меки кадифени обидел да спречи накит од гребење и гребење Елегантен дизајн, многу прегради, секоја гру�

DEN 15409.92
ZANFUN Кутија за Складирање Организатор Дрво рачно изработени Заклучување Контејнери Хривнија Накит Бисер Случај
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ZANFUN Кутија за Складирање Организатор Дрво рачно изработени Заклучување Контејнери Хривнија Накит Бисер Случај

Увезени ♫ Совршен за чување / прикажување на вашиот омилен накит, нараквица, обетки, ѓердани, brooch, косат�

DEN 134.16