• Неодамнешно
Bakewell Назад Задна Камера Стакло Поклопец на Леќите Замена за полнење за Motorola Мото Z4 XT1980 Црна(2 парчиња)

Bakewell Назад Задна Камера Стакло Поклопец на Леќите Замена за полнење за Motorola Мото Z4 XT1980 Црна(2 парчиња)

Buyers rating:
DEN 261.60

Количина на стоки

Тоа е камера стакло поклопецот на леќите со лепило замена за полнење за Motorola Мото Z4 XT1980. Вклучува професионални Bakewell поправка алатки за полнење ,2 X камера стакло со Лепило.Ве молиме бидете сигурни дека на нашите телефонски модел пред да го купите thant тоа е леќа на камерата за Мото Z4. Ве молиме погледнете на поврзани со замена на видео пред поправка,или или ви препорачуваме да побарате професионални одржување на персоналот за промена.Не инсталирајте го леќа прв и да почне да се тестира на камерата за да ја видите дефиниција / издржам две-димензионални код / фокусот,бидејќи камерата се фокусира и на сите други проблеми со квалитетот, не се поврзани со новите леќи.Опис на производот : -Компатибилност : Камера Стаклена Леќа Замена За Мото Z4 XT1980. -Материјал : Камера Стакло. -Боја : Црна. - Пакување Содржи : -2 X Камера Стакло Со Лепило -1 X Професионални Bakewell поправка алатки за полнење Предложуваат инструкции : -Пред да ја купите леќите на камерата, ве молиме потврдете го моделот на вашиот мобилен телефон, а потоа го проверите производот модел сакате да ги купите за да се види дали тоа е исто. -Ви препорачуваме да побарате професионални одржување на персоналот за да го промените или кои се однесуваат на поврзани со замена на видео пред поправка. -Додека телефони беа најавена како водоотпорен (IP68), тестирање покажа дека тие биле подложни на вода.Откако оштетениот, тоа не може да биде загарантирана да биде водоотпорен. -Ако не имаат искуство на замена, препорачливо е да го замени професионален персонал за одржување, така што другите функции на телефонот не се оштетени.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат