• Неодамнешно
Галакси S10 Задната Корица Стакло Замена со Пре-Инсталиран на камерата Леќи на Камерата + Сите Лепило + Инсталација Прирачник + Поправка Алатка за Полнење за Samsung Гала

Галакси S10 Задната Корица Стакло Замена со Пре-Инсталиран на камерата Леќи на Камерата + Сите Лепило + Инсталација

Buyers rating:
DEN 406.80

Количина на стоки

✅【ВКЛУЧЕНИ ЧЕКОР ПО ЧЕКОР ИНСТАЛАЦИЈА】✅ Компатибилен со Samsung Galaxy S10 СМ-G973 Сите Превозници, Големина 6.1 инчи (НЕ за S10+/S10e/Забелешка 10 ).Ве молиме потврдете го моделот на вашиот телефон пред тоа купување.Вклучени manual за да ве води чекор по чекор инсталација, и ние имаме професионални инженери да одговориме на сите ваши прашања во врска со процесот на поправка. ★Важна забелешка : Отворање на телефонот ќе се загрози неговата водоотпорен печати и каква гаранција.Професионалната инсталација е високо препорачливо да го замени овој дел.★. ✅【ПРЕ-ИНСТАЛИРАН на камерата ЛЕЌИ на КАМЕРАТА &ЛЕПИЛО】✅ Нема потреба да се отстранат старите леќи на камерата како новиот Галакси S10 назад стакло замена со камерата леќи на камерата.Само стави го тоа на директно по отстранување на старите стакло.Тоа е многу полесно за вас.Назад лепило беше пре-инсталиран. ★Ве молиме familarize себе си со процесот пред да се обидете сами : Од задниот поклопец е како тенка како оригиналниот материјал, нечесна работа за време на процесот на поправка може да предизвика тој да се скрши, ве молиме да бидете трпеливи и внимателни!★. ✅【ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА И да ЗАШТЕДИТЕ ПАРИ】✅ 100% совршено се вклопуваат замена.Galaxy S10 назад стаклена врата покрие домување дојде со пре-инсталиран камера рамка леќа, пре-инсталиран лепило и поправка алатка за полнење.Чекор по чекор, упатството е вклучен така можете да го инсталирате лесно.Уживаат во забавата на DIY.Зачувај пари со купување на новиот Галакси S10 задната корица стакло домување вратата поправка делови и вршење на поправка дома!Враќање на уредот назад кон нова!. ✅【ИСТО КАКО и НА ОЕМ НАЗАД СТАКЛО ГОЛЕМИНА】✅ 100% Сосема Нов, Исто како и на ОЕМ големина на задните врати стакло замена за Галакси S10 СМ-G973 Сите Превозници 6.1 инчи.Не IMEI Бројот.Тестирани еден по еден од страна на професионални техничар пред превозот.Оваа Галаксија S10 задната корица стакло домување вратата замена направен од висок квалитет на стакло и ви дава добра допир чувство, заменете го вашиот разбиена/ изгребани/ оштетени/ old/ неупотребливи батеријата врата со нова. ✅【100% ГРИЖЕТЕ се-СЛОБОДЕН КВАЛИТЕТ ГАРАНЦИЈА】✅ 60 ДЕНА ПАРИ НАЗАД и 12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА.Ние се грижиме за сите квалитет на прашања поврзани со ЗАМЕНА или ВРАЌАЊЕ на средствата.ASDAWN се грижи секој клиенти, вашето задоволство е секогаш наша деловна цел. ★Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас ако има нешто на вашиот ум : Кликнете на "ASDAWN Трговија" веднаш до "Продаваат", потоа кликнете на "постави прашање" да не контактирате.ASDAWN тим ќе стори се што тие може да ви помогнат.★.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте ASDAWN директно.Ние се грижиме за сите квалитет на прашања поврзани со ЗАМЕНА или РЕ-ФОНД, вашето задоволство е секогаш наша деловна цел.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат