• Неодамнешно
CELL4LESS Назад Стакло Замена Компатибилен w/iPhone Xs Вклучувајќи Широк Камера Дупка, Лепило & Отстранување Алатка (Злато)

CELL4LESS Назад Стакло Замена Компатибилен w/iPhone Xs Вклучувајќи Широк Камера Дупка, Лепило & Отстранување

Buyers rating:
DEN 336.00

Количина на стоки

Производ : i Phone XS назад стакло замена на комплет Карактеристики : - Компатибилен со сите превозници за i Phone XS Б - Пре-Инсталиран Лепило C - ОЕМ квалитет и одговара за совршен реставрација на Она што е во пакет? 1 - сосема нов ОЕМ квалитет СТАКЛО назад стакло да се вклопи во вашиот телефон совршено 1x ( cid) 2 - Специјалитет отстранување алатка 1x 3 - Обичај дрво кутија дизајниран да ги заштити вашите стакло од нашата врата твое 4 - Видео инструкции ( ние обезбеди некои основни видео инструкции за повеќето модели, но ние ве советуваме да направи некои истражувања, пред да започнеш) ВАЖНИ СОВЕТИ И ФАКТИ СЕ : - Да ова е вистински стакло.Не, тоа не е пластика Б - Било кој телефон repair треба да се заврши од страна на професионални, ние препорачуваме на сите i Phone назад стакло поправки се направи со користење на специјализирани ласерски машина за најдобри резултати.C - Ако се решите да го направите ова поправка себе, тогаш ве молиме исклучете го вашиот телефон и се стави долу крпа или заштитете го вашиот екран на некој начин.Мали стаклени парчиња ќе го изгребат екранот предизвикувајќи штета.Ние лично се допаѓа да се покрие целиот екран во сликари лента Д - При користење на топлина пиштол за да се загрее на задниот дел од стакло, бидете внимателни да не се задржи на едно место за премногу долго, тоа ќе предизвика оштетување на внатрешни делови.E - Ние не сме одговорни за DIY грешки и нема да биде одговорен за телефонот замена, ако ти се скрши вашиот телефон.Ние секогаш препорачуваме да се консултирате со телефонот поправка специјалист пред да направите било поправки.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат