• Неодамнешно
Двојна Глава Алатка за Сечење Метал, Метал Рака Nibbler 360-степен Ротирачки Сечење на Главата Лист Nibbler Видов 160A Мултифункционален за Моќ Вежба Прилог

Двојна Глава Алатка за Сечење Метал, Метал Рака Nibbler 360-степен Ротирачки Сечење на Главата Лист Nibbler

Buyers rating:
DEN 465.60

Количина на стоки

Двојно главата лист на машина за сечење може да се залепи за заедничка електрични вежба, пневматски алатка или дупчење машина.Факултативна 8мм електрични или пневматски вежба, ротирачка брзина е 1500-3000rpm/мин. 360-степен ротирачки сечење на главата, сечење во секој агол или на ветер според вашите потреби.Постојат два машина глави кои можат да бидат разменети за сечење, лесен за ракување и работната енергија.Тоа може да се користи за незаконско сечење на метални плочи.Тоа е повеќе точно да инсталирате додатоци. 1. Постојат два машина глави кои можат да бидат разменети за сечење, лесен за ракување и работната енергија. 2. 360-степен ротирачки сечење на главата, сечење во секој агол или на ветер според вашите потреби.3. Факултативна 8мм електрични или пневматски вежба, ротирачка брзина е 1500-3000rpm/мин.4. Двојно главата лист на машина за сечење може да се залепи за заедничка електрични вежба, пневматски алатка или дупчење машина.5. Тоа може да се користи за незаконско сечење на метални плочи.Тоа е повеќе точно да инсталирате додатоци.

Карактеристики на стоката

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Metal Nibbler
Minimum cutting radius:
12mm
Allow cutting thickness:
Ordinary steel plate:
1.8mm
Stainless steel plate:
1.2mm
Copper and aluminum plate:
2mm
Plastic/fiber plate:
2mm
Package list:
1 * Host :
1 * Handle :
1 * Disassembly Wrench :
Note:
 
1. Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :
3.Please note that the new type and old type of this product will be sent randomly, and make sure you will not mind before ordering. :

Купувачи како што сакаат