• Неодамнешно
ZMX 13cm Нога Акупунктура Модел - Човечкото Тело Модел Кинеска Акупунктура Нога Модел - Plantar Acupoint Нога Масажа Педикир Модел - за Медицинска Настава Обука Модел

ZMX 13cm Нога Акупунктура Модел - Човечкото Тело Модел Кинеска Акупунктура Нога Модел - Plantar Acupoint Нога

Buyers rating:
DEN 647.76

Количина на стоки

Нога акупунктура модел - Оваа Кинеска акупунктура модел е идеален за teachingaid.Тоа е внимателно означени со соодветен притисок точки и меридијани на античките исцелување уметност.Тоа може да им даде на вашите студенти жив и директно гледање класа, и го прави learing поефикасно.Материјал - Ова Човековите aiguille Акупунктура Модел е направен од ПВЦ, еколошки материјали, рачно изработени, печатење процес, фина изработка, јасни и точни acupoints.Функција - 19 CM нога акупунктура модел е идеален за предавање на помош,може да ви помогне да дознаете на телото нога меридијани и акупунктура поени.е внимателно означени со соодветен притисок точки и меридијани на античките исцелување уметност, текстурата е особено јасно.Е Идеален наставата модел за acupuncturists, студенти и други медицински професионалци.Лабораториски материјали - ПВЦ материјал не мора да се грижите за скршени од страна на студентите, може да се пренесува на идните студенти за многу години,па така Тоа ќе биде одличен прилог на вашето лабораториски материјали.Одлично за на училиште средство за учење, учење на екранот, и колекционерски предмети.Повеќе Сеопфатни - Детален доволно да ги задоволи студенти, лекари или на сите заинтересирани во човечката нога меридијани и акупунктура поени.Е идеален наставата модел за acupuncturists, студенти и други здравствени работници.Parameter Product име : меридијанска акупунктура бод модел.Производ материјал : еколошки ПВЦ.Големина : 13cm Function : HD букви.Тип : медицинска едукација.Пакетот вклучува : 2 x Нога Акупунктура Model Note As ова е прирачник за мерење, големината на производот има мала грешка на 0.5 до 1 см.Ве молиме да се однесуваат на вистинскиот производ, ви благодариме за вашето разбирање.Секогаш сме биле посветени на обезбедување на најдобри производи и услуги.Бидете сигурни дека ќе имате најдобар шопинг искуство.Ве молиме слободно да ни e-mail, доколку има било какви проблеми и прашања, ние ќе се потрудиме да ги задоволат вашите задоволство во рок од 24 часа.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Лек Vibrating Нога Massager-Микро Мушка Мека
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Лек Vibrating Нога Massager-Микро Мушка Мека

Микромушка пополнување е мек и удобен "Висок" масажа амбиент за интензивно invigorating масажа или "Ниски" инт

DEN 815.76
CKSDMN Снег Силикони Мажите XH 5
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

CKSDMN Снег Силикони Мажите XH 5

Голема подароциДенот на Вљубените, празници, месец и специјални близу.Висококвалитетни материјалимеди

DEN 359.76
CKSDMN Снег Силикони Мажите XH 4
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

CKSDMN Снег Силикони Мажите XH 4

Голема подароциДенот на Вљубените, празници, месец и специјални близу.Висококвалитетни материјалимеди

DEN 359.76