• Неодамнешно
12 Инчи Керамички Шипки Нож Острилка Челик со ABS Рачка, Професионални Острат Прачка за Кујна, Дома или Усовршувајќи Нож Ножеви, Готвач Ножеви, Вклучувајќи Lanyard и Сунѓ?

12 Инчи Керамички Шипки Нож Острилка Челик со ABS Рачка, Професионални Острат Прачка за Кујна, Дома или Усовршувајќи

Buyers rating:
DEN 551.76

Количина на стоки

【ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ】Острат род е направен од високо-квалитетни керамички алумина дека е потешко од редовните челик и го спречува rusting. 【ПОГОДЕН ЕДЕН ВИДОВИ НА НОЖЕВИ 】12 инчи нож острилка стап е најдобар асистент на готвач и домаќинка.Таа е погодна за многу типови на ножеви, како што се Готвач Ножеви, од не ' Рѓосувачки Челични Ножеви, Готвење Ножеви, Јапонски Суши Ножеви, Касапи Нож, Резба Нож и Paring Нож.Додека усовршувајќи го враќа на сечилото во својата првобитна форма, исто така, носи врати радоста на готвење. 【ДИЗАЈНИРАН СО ЕРГОНОМСКИ】 Виси дупка, лесен за употреба и чување, стабилна врска помеѓу род и ABS справи со избегнува било тресење во процесот на острат поради топла топи техника.Отстранлив гумена капа спречува лизгање и да се гарантира безбедноста. 【СО УНИКАТНИ ДОДАТОЦИ】Вклучувајќи уникатен lanyard ,завиткување околу вашиот индекс на прстот кога ќе помош на нож острилка ,Понатаму се спречи нож острилка притискање на вашите нозе и breakable, осигурајте се дека вашиот безбедност и даваат далеку блага абразивен сунѓер за вас за чистење на прачка. 【ВНИМАНИЕ】 Нашите усовршувајќи прачка ќе се сиви ленти од острат, како времето одминува, но ова може да биде лесно да се отстрани со вода со благ абразивен сунѓер и јадење сапун или паста за заби.Рака мие onlt и не се намали на земјата, како керамички род ќе се скрши.Сепак, таму ќе биде суптилно криви сечилото феномен, некои навивам на лево, некои навивам за право, покажува "с" облик.Ова е знак дека сечилото станува тапи.Ако ние не се справи со тоа, на нож, ќе стане blu nter и blunter.Во овој момент, ние треба да се користи острилка да се исправат сечилото.Оваа керамички острилка ќе стане неопходен инструмент за да се задржи вашиот нож во најдобар сечење форма.Работната принципот на острат род е да readjust на сечилото да се елиминира криви сечилото појава во секојдневната употреба, така што на сечилото има една убава директно раб, враќање на остри сечење функција.Чекор еден : .Место со не се лизга мат на крајот на острат прачка на цврста површина, и заврши на lanyard околу вашиот индекс прст.Се применуваат лесно изврши притисок за да се избегне лизгање при користење или паѓа.Чекор два : .Место на пета на вашиот нож на врвот на острат род во склопот на 25 степени агол.Остри нож од пета до совет и се повторува 2-3 пати, а потоа се сврти на другата страна на нож до остри ножот.Чекор три : .Имајте нож острилка во место и да се сврти на другата страна на нож до остри ножот.Двете страни треба да се заостриле наизменично 2-3 пати на секоја страна е во ред.Чекор четири : .Ве молиме да ги исуши целосно после миење и висат на ладно место до воздушно сува, не го стави на острилка во машина за миење садови.Користете сунѓер и паста за заби да се исчисти, чистење ефект ќе биде подобро.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Новиот Најдобар 2 Фаза Прирачник Нож Острилка, Повеќенаменски, Безбедно И Удобно, Против Пролизгување Се Справи
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Новиот Најдобар 2 Фаза Прирачник Нож Острилка, Повеќенаменски, Безбедно И Удобно, Против Пролизгување Се Справи

MULTIFUNCTIONALITY : Употреба на 2 Фаза нож острилка, да го изостри директно ножеви и Serrated Ножеви; Кујнски Нож, Гот

DEN 361.44