• Неодамнешно
Гербер 2 Храна Круша Zucchini Пченка, 4 мл Кади, 2 Count (Пакување од 8)

Гербер 2 Храна Круша Zucchini Пченка, 4 мл Кади, 2 Count (Пакување од 8)

Buyers rating:
DEN 186.96

Количина на стоки

(Пакување Може да се Разликува) Осум (8) 2-број на пакети на 4 мл кади.Pureed природни овошје и зеленчук со текстура само во право за вашиот малку еден.Unsweetened, unsalted, без додаден скроб, вештачки вкусови или бои.Не-ГМО : не се направени со генетски инженерните состојки; Пакување направено без BPA.Здравјето и безбедноста на вашиот малку еден бил и секогаш ќе биде Гербер е највисок приоритет.Ние сме лидер во младата исхрана, не само затоа што растеме храна која ќе се хранат вашиот малку, но, исто така, затоа што знаеме што исхрана вашиот малку треба.Продолжи вашето бебе е љубовта на овошје и зеленчук со Гербер 2 Храна Круша Zucchini Пченка храна за бебиња.Гербер 2 Храна, храна за бебиња им помага да се изложуваат бебиња за различни вкусови и состојка комбинации што е важно да им помогне да ги прифатат новите вкусови.Сите наши рецепти се направени со овошје и зеленчук кои ги исполнуваат Гербер е високи стандарди за квалитет.Овој рецепт содржи многу љубов, грижа, 1/2 круша, 4 tsp zucchini, и 2 tsp пченка во секој када.Да се задржи вашата малку еден заинтересирани во нови вкусови и текстури, Гербер 2 Храна изложува на него да се различни вкусен состојка комбинации кои му помогне да се користи за да свет на нови вкусови.Овие видови храна се одличен начин да се практикуваат лажица-хранење, која ќе му помогне да ги координираат своите усни и јазик— голема работа за нов пламен!Сите на овошје и зеленчук во нашата 2 прехранбени производи се зголемија за користење на нашата Исчисти Полето Земјоделски практики, на тој начин што знаете тоа не е само вкусен, но здрави и безбедни за нивниот мал стомак!.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат