• Неодамнешно
Generici Пелена Опфаќа, Обновливи Четири Нивоа Водоотпорен Дизајн Симпатична Цртан филм Бебе долна облека Обука Панталони Абсорбента Памук за Бебиња(100)

Generici Пелена Опфаќа, Обновливи Четири Нивоа Водоотпорен Дизајн Симпатична Цртан филм Бебе долна облека Обука

Buyers rating:
DEN 595.20

Количина на стоки

Мие, супер абсорбента,и обновливи; економски и животната средина-пријателски.Изработени од мек памучен материјал, кој е водоотпорен и дише, направи вашето бебе да се чувствува удобно.Тоа може да се користи како nappy на корица : бидејќи nappy е водоотпорен, исто така, ќе се работи само како Бебе Behinds nappy капак.Четири-ниво дизајн структура на надворешниот слој има висока затегнувачка цврстина и мекост, може да биде постојано се мијат без деформација.Симпатична цртан филм дизајн, различни големини за различни бебе.Опис : производот е четири слој структура дизајн, таму е соединение висока затегнувачка еластичност и мекост, може да се повтори, миење, не се оштети деформација, спречување на бебето е истекување на урина.Општи пелени изберете памучен материјал, во голема мера се подобри дише и мека.Погодна за сите во текот на годината, тоа е неопходно за новороденчињата.Карактеристики : 1. Изработени од мек памучен материјал, кој е водоотпорен и дише, направи вашето бебе да се чувствува удобно. 2. Симпатична цртан филм дизајн, различни големини за различни бебе.3. Мие, супер абсорбента,и обновливи; економски и животната средина-пријателски.4. Четири-ниво дизајн структура на надворешниот слој има висока затегнувачка цврстина и мекост, може да биде постојано се мијат без деформација.5. Тоа може да се користи како nappy на корица : бидејќи nappy е водоотпорен, исто така, ќе се работи само како Бебе Behinds nappy капак.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Медиокритет Обука Pants Material : Cotton Color : Сина, Зелена, Виолетова, Беж, Портокал, Pink Pattern : Патка, Мечка, Лав, Жаба, Патка, Јагнешко, Зајакот, Piggy Package Големина : 10*10*5cm / 3.9*3.9*2.0 inch Size : Големина Половината/2 (cm/inch) Должина (cm/inch) Висина (cm/inch) Тежина (cm/инчен) 80 16 / 6.3 21 / 8.3 70-80 / 27.6-31.5 7-11 / 246.9-388.0 90 17 / 6.7 22 / 8.7 80-90 / 31.5-35.4 11-12 / 388.0-423.3 95 17.5 / 6.9 22.5 / 8.9 90-100 / 35.4-39.4 12-13 / 423.3-458.6 100 18 / 7.1 23 / 9.1 100-110 / 39.4-43.3 13-14 / 458.6-493.8 Пакет листата : 8 x Медиокритет Обука Pants Notes : 1. Реалните.

Карактеристики на стоката

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Potty Training Pants
Material:
Cotton
Color:
Blue, Green, Purple, Beige, Orange, Pink
Pattern:
Duck, Bear, Lion, Frog, Duck, Lamb, Rabbit, Piggy
Package Size:
10*10*5cm / 3.9*3.9*2.0inch
Size Waistline/2 (cm/inch) Length (cm/inch) Height (cm/inch) Weight (cm/inch) 80 16 / 6.3 21 / 8.3 70-80 / 27.6-31.5 7-11 / 246.9-388.0 90 17 / 6.7 22 / 8.7 80-90 / 31.5-35.4 11-12 / 388.0-423.3 95 17.5 / 6.9 22.5 / 8.9 90-100 / 35.4-39.4 12-13 / 423.3-458.6 100 18 / 7.1 23 / 9.1 100-110 / 39.4-43.3 13-14 / 458.6-493.8 :
Package list:
8 x Potty Training Pants :
Notes:
1. The actual :

Купувачи како што сакаат

Wene Бебе долна облека Обука Панталони, Пелена Опфаќа Симпатична Цртан филм Четири Нивоа Дизајн Обновливи Памук
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Wene Бебе долна облека Обука Панталони, Пелена Опфаќа Симпатична Цртан филм Четири Нивоа Дизајн Обновливи Памук

Изработени од мек памучен материјал, кој е водоотпорен и дише, направи вашето бебе да се чувствува удобн

DEN 1920.00
Shanrya Бебе Обука Панталони, Силна Абсорбента Висока Густина Перат Дете Обука долна облека Унисекс за Секојдневна
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Shanrya Бебе Обука Панталони, Силна Абсорбента Висока Густина Перат Дете Обука долна облека Унисекс за Секојдневна

Обука на Свеста : Па како постепено да се развијат нагон за мокрење и вршење контрола и ограничување да с

DEN 307.20