• Неодамнешно
Shanrya Бебе Обука Панталони, Унисекс Дете Обука долна облека Перат за Младата за Секојдневна Употреба(Црна Граница Виножито, 1T)

Shanrya Бебе Обука Панталони, Унисекс Дете Обука долна облека Перат за Младата за Секојдневна Употреба(Црна

Buyers rating:
DEN 2222.40

Количина на стоки

Рециклираат : парче облека може да се рециклира за најмалку 6 месеци, што заштедува многу цена во споредба со пелени.Обука на Свеста : Па како постепено да се развијат нагон за мокрење и вршење контрола и ограничување да се олесни удобно транзиција да носи мали долна облека во изминатиот период.Добар Ефект : Обука панталони се подебели и повеќе дише од обичните долна облека, а бебето се чувствува влажни по peeing.Активно ќе побара замена.Високо Квалитетен Материјал : Направен на удобно и дише памучен материјал, лесен за користење, и не ќе му наштети на вашето бебе на кожата.Висока Густина : Добра апсорпција на вода, без несакани истекување, мека на допир, кожата пријателски и дише, правење на бебе удобно и поздрава.Функција : 1. Добар Ефект : Обука панталони се подебели и повеќе дише од обичните долна облека, а бебето се чувствува влажни по peeing.Активно ќе побара замена.2. Обука на Свеста : Па како постепено да се развијат нагон за мокрење и вршење контрола и ограничување да се олесни удобно транзиција да носи мали долна облека во изминатиот период.3. Висока Густина : Добра апсорпција на вода, без несакани истекување, мека на допир, кожата пријателски и дише, правење на бебе удобно и поздрава.4. Рециклираат : парче облека може да се рециклира за најмалку 6 месеци, што заштедува многу цена во споредба со пелени.5. Високо Квалитетен Материјал : Направен на удобно и дише памучен материјал, лесен за користење, и не ќе му наштети на вашето бебе на кожата.Како да го Користите : Почетната фаза : големи урина излез, unaccustomed, може да имаат несакани leakage One недела подоцна : фреквенција на мокрење промени и црвениот задникот disappear Three недели подоцна : задникот врати на бела и да почне да научат да се одржи назад урина (препорачливо е да не ги користите во текот на ноќта во првите три недели за да се спречат несакани истекување)Пет недели подоцна : постои перформанси пред мокрење, потсети на родителите за мокрење (по три недели, ве молиме да користите промена на рампа во текот на ноќта)Осум недели подоцна : креветот‑мокрење навика, го подобрува и навика постепено develops Twelve недели подоцна : обуката е завршена, бебе понудите .

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Wene Бебе долна облека Обука Панталони, Пелена Опфаќа Симпатична Цртан филм Четири Нивоа Дизајн Обновливи Памук
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Wene Бебе долна облека Обука Панталони, Пелена Опфаќа Симпатична Цртан филм Четири Нивоа Дизајн Обновливи Памук

Изработени од мек памучен материјал, кој е водоотпорен и дише, направи вашето бебе да се чувствува удобн

DEN 1920.00