• Неодамнешно
Bsorby Удобен Деца Пелена Здолништа Цртан Филм За Деца Обука Здолниште Панталони Со Висок Појас Стомак-Заштита На Пелена Здолниште

Bsorby Удобен Деца Пелена Здолништа Цртан Филм За Деца Обука Здолниште Панталони Со Висок Појас Стомак-Заштита

Buyers rating:
DEN 960.00

Количина на стоки

Материјал : Надворешен слој-памук; Средниот слој-TPU Водоотпорен материјал; Внатрешниот слој-памук,полиестер(Ноќно Анти-Bedwetting Обука Здолниште кои не се меша со бебе движења).Бебе обука Пелени.Водоотпорен и Абсорбента : TPU водоотпорен слој направи овие обуки водоотпорни панталони и да помогне да се одржи многу течност.Тие се совршен за користење во процесот на пелена ќе се движи околу ногата област што доведува до повеќе несреќи секоја вечер.Овие памучни пелени се чувствуваат поудобно да се носат и лесен за влечење горе/долу.Мека и Дише : 100% памук ткаенини, овие пелена панталони се меки и дише против млади и нежна кожа.Овие се мие и се погодни за фен.Широк Еластична Бенд : Двоен Широк Еластична Бенд даде поголема удобност на бебето?s стомак, удобно и еластичен.Оваа работи совршено со медиокритет обука ситуација.Копчето дизајн : Две копчиња на дното се спречи крпа од вртење додека има да соба за бебето за да се движат.со добар квалитет со добра дебелината на ткаенината.Материјал : Надворешен слој-памук; Средниот слој-TPU Водоотпорен материјал; Внатрешниот слој-памук,полиестер(Ноќно Анти-Bedwetting Обука Здолниште кои не се меша со бебе движења)Водоотпорен и Абсорбента : TPU водоотпорен слој направи овие обуки водоотпорни панталони и да помогне да се одржи многу течност.Тие се совршен за користење во процесот на пелена ќе се движи околу ногата област што доведува до повеќе несреќи секоја вечер.Мека и Дише : памучна ткаенина, овие пелена панталони се меки и дише против млади и нежна кожа.Широк Еластична Бенд : Двоен Широк Еластична Бенд даде поголема удобност на бебето?s стомак, удобно и stretchy Button дизајн : Две копчиња на дното се спречи крпа од вртење додека има да соба за бебето за да се move Comfortable : голем избор дури и за најчувствителните типови на кожа, нашето бебе пелена бустери се многу абсорбента и да помогне во одржување на голема услови, така што на вашето бебе е сува, удобен и спиење во текот на ноќта.Лесен за чистење : На трајни quilted двоен слој водоотпорен материјал, и лесно може да се избриша се чистат со влажна крпа.Напомена : Крај на боја може да биде малку поинаков од сликата, поради различни следи и светлина effect Please овозможи 1-3cm отстапување се должи на прирачник measurement Asian големина е помала од еу/сад/велика британија големина,ве молиме да се споредат детали големини со твое пред купување.

Карактеристики на стоката

Material:
Cotton,Polyester,TPU
Age:
6 months-6 years old
Size Length Waist :
M:
35cm 34cm
L:
45cm 36cm
Include:
1x Diaper Skirt :

Купувачи како што сакаат

Wene Бебе долна облека Обука Панталони, Пелена Опфаќа Симпатична Цртан филм Четири Нивоа Дизајн Обновливи Памук
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Wene Бебе долна облека Обука Панталони, Пелена Опфаќа Симпатична Цртан филм Четири Нивоа Дизајн Обновливи Памук

Изработени од мек памучен материјал, кој е водоотпорен и дише, направи вашето бебе да се чувствува удобн

DEN 1920.00