• Неодамнешно
AMEREX B500 (B500 3 PK)

AMEREX B500 (B500 3 PK)

Buyers rating:
DEN 1356.00

Количина на стоки

Пакет од Три Amerex B500 Модел Оган Extinguisher.Алуминиум вентил со светло - да медиум-должност елоксирани алуминиумски вентил тело.Дизајниран за долговечност, на extinguisher има трајни висок сјај полиестер прав боја.Хемиски insulates класа пожари со топење на околу 350°.Нема да се спроведе електрична енергија назад кон операторот.Познат по својот иновативен дизајн и издржливост, на AMEREX модел B500 5 кг.ABC сува хемиска оган extinguisher има УЛ оценка на 2-А : 10-Б : Ц. да се Создаде безбедна средина во вашиот комерцијални или канцелариски зграда со тоа што во овој extinguisher на дофат дека го става надвор најчестите пожари.Оваа extinguisher карактеристики на алуминиумски вентил со светло - да медиум-должност елоксирани алуминиумски вентил тело и елоксирани алуминиумски справи и рачката.Тоа е полнење и доаѓа со 6-годишна гаранција.На extinguisher е лесен за користење, по што може да се види инструкции на етикетата на производот.Голема јамка се повлече pin прави оган extinguisher лесен за употреба.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Amerex B500 Оган Extinguisher
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Amerex B500 Оган Extinguisher

ABC Сува Хемиска, Класа : B : C Extinguisher.За користење на Класа (обичните combustibles), Класа B (Запаливи течни) spills или

DEN 1368.00
10lb ABC Сува Хемиска Класа:B:C Оган Extinguisher
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

10lb ABC Сува Хемиска Класа:B:C Оган Extinguisher

ABC Сува Хемиска, Класа : B : C Extinguisher.За користење на Класа (обичните combustibles), Класа B (Запаливи течни) spills или

DEN 724.80
СРЕЌА ЗАНАЕТ LC 1.5 (269 СЕ Гил)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

СРЕЌА ЗАНАЕТ LC 1.5 (269 СЕ Гил)

Среќа Занает 2016 Нов производ.Должина : 60mm (22 / 5").Тежина : 1 / 2oz (12.0 g).Макс Нуркање Длабочина : 3 4ft (1m).Lunkerhunt Lhfl1

DEN 262.32