• Неодамнешно
10lb ABC Сува Хемиска Класа:B:C Оган Extinguisher

10lb ABC Сува Хемиска Класа:B:C Оган Extinguisher

Buyers rating:
DEN 724.80

Количина на стоки

ABC Сува Хемиска, Класа : B : C Extinguisher.За користење на Класа (обичните combustibles), Класа B (Запаливи течни) spills или Пожари кои вклучуваат живи електрична опрема (Класа C). 20 сек.испуштање време.Сите метални вентил изградба, Алуминиум Вентил.Вклучува Ѕид Заградата.Сите Amerex extinguishers се опремени со детални "Сопственици Прирачник" содржи вредни информации.Овој прирачник содржи информации за инсталирањето, користењето и одржувањето на extinguisher.На extinguisher nameplate (етикета) содржи конкретни информации за "КАКО ДА го КОРИСТИТЕ" особено extinguisher.ABC или Мулти-Цел extinguishers користат специјално флуидизиран и siliconized моно амониум фосфат сува хемиска.Тоа хемиски insulates Класа пожари со топење на околу 350°F и палта површината на која се применува.Тоа smothers и паузи синџирот реакција од Класа Б пожари и нема да се спроведе електрична енергија назад кон операторот.Дизајниран за Класа пожари Обичните Combustibles : дрво, хартија, текстил, ѓубре и други обичните материјали или Класа Б пожари Запаливи Течности & Гасови како што е бензин, масло, боја лак и катран.или Класа C пожари кои вклучуваат живи електрични equipment RUGGED • 6 Година Mfr Гаранција • Зачувани Притисок Дизајн • Сигурен Подготвени Челични Цилиндри • Издржлив Висок Сјај Полиестер Прав Боја • Сите Метални Вентил Изградба • Елоксирани Алуминиумски Вентил Тело и Рачка & Лост • Температура Спектар -65°F до 120°F КОРИСНИК ПРИЈАТЕЛСКИ • Лесно и Повеќе Економски да се Одржи и Услуга • Голема Јамка се Повлече Pin • Бар Кодирани и Bi-јазична Labels Модел A456 Карактеристики • УЛ & ULC ОЦЕНКА : 4А - : 80 B : C • ВЕНТИЛ ТИП : Елоксирани Алуминиумски • ДИЗАЈН : Црево & Млазницата • КАПАЦИТЕТ : £ 10 • 20"Hx7.75"Wx5"D • ОПСЕГ (ПОЧЕТНА - FT) : 15-21 • ИСПУШТАЊЕ ВРЕМЕ (СЕК.) 20 • FM ОДОБРЕН : Yes • Вклучени Ѕид Заградата Произведени и Тестирани за да ANSI/UL Стандарди е во Согласност со NFPA 10 Стандард ISO-9001 / ISO-14001 Certified УЛ LISTEDALL AMEREX ОГАН EXTINGUISHERS во СОГЛАСНОСТ СО ПРЕПОРАКИТЕ НА НАЦИОНАЛНАТА ОГАН за ЗАШТИТА на ЗДРУЖЕНИЕТО И СЕ ТЕСТИРАНИ И ОЦЕНЕТ од СТРАНА на ЗАСТРАХОВАТЕЛИ ЛАБОРАТОРИИ ИЛИ FM ГЛОБАЛНАТА ДА ANSI / UL СТАНДАРДИ.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Amerex B500 Оган Extinguisher
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Amerex B500 Оган Extinguisher

ABC Сува Хемиска, Класа : B : C Extinguisher.За користење на Класа (обичните combustibles), Класа B (Запаливи течни) spills или

DEN 1368.00
СРЕЌА ЗАНАЕТ LC 1.5 (269 СЕ Гил)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

СРЕЌА ЗАНАЕТ LC 1.5 (269 СЕ Гил)

Среќа Занает 2016 Нов производ.Должина : 60mm (22 / 5").Тежина : 1 / 2oz (12.0 g).Макс Нуркање Длабочина : 3 4ft (1m).Lunkerhunt Lhfl1

DEN 262.32