• Неодамнешно
Amerex 322, 5lb Јаглерод Диоксид Класа Б В Оган Extinguisher

Amerex 322, 5lb Јаглерод Диоксид Класа Б В Оган Extinguisher

Buyers rating:
DEN 547.20

Количина на стоки

Јаглерод Диоксид, Класа B : C Extinguisher.За користење за Класа " Б " (Запаливи течни) spills или Пожари кои вклучуваат живи електрична опрема (Класа C). 10 сек.испуштање време.Сите метални вентил изградба, Месинг Вентил.Вклучува Ѕид Заградата.Сите Amerex extinguishers се опремени со детални "Сопственици Прирачник" содржи вредни информации.Овој прирачник содржи информации за инсталирањето, користењето и одржувањето на extinguisher.На extinguisher nameplate (етикета) содржи конкретни информации за "КАКО ДА го КОРИСТИТЕ" особено extinguisher.ЈАГЛЕРОД ДИОКСИД се испушта како бел облак на "ветерот", кој smothers оган преку елиминирање на кислород.Тоа е ефикасен за Класа B запаливи течности и е electrically не-проводници.Јаглерод Диоксид е чиста, не-загадувачки, без мирис на гас.Дизајниран за Класа B пожари Запаливи Течности & Гасови како што е бензин, масло, боја лак и катран или Класа C пожари кои вклучуваат живи електрични equipment RUGGED• 5 Година Mfr Гаранција• Зачувани Притисок Дизајн• Издржлив Висок Сјај Црвениот Полиестер Прав Боја• Сите Метални Вентил Изградба• Рѓа слободни алуминиум цилиндри• Температура Спектар -22°F до 120°FUSER ПРИЈАТЕЛСКИ• ги Исполнува Многу Болница Медицинска Опрема Барања• Голема Јамка Нерѓосувачки Челик се Повлече Pin• Бар Кодирани и Bi-јазична Labels Model 322 Карактеристики• УЛ ОЦЕНКА : 5 B : C• ВЕНТИЛ ТИП : Хром Позлатен Месинг• ДИЗАЈН : Рог• КАПАЦИТЕТ : 5lbs • ВИСИНА (ВО.) : 17.75• ШИРИНА (ВО.) : 8.25• ДЛАБОЧИНА (ВО.) : 5.25• ОПСЕГ (ПОЧЕТНА - FT) : 3-8• ИСПУШТАЊЕ ВРЕМЕ (СЕК.) 10• FM ОДОБРЕН : Yes• Вклучени Ѕид Bracket Manufactured и Тестирани за да ANSI/UL Стандарди е во Согласност со NFPA 10 Стандард ISO-9001 / ISO-14001 Certified УЛ LISTEDALL AMEREX ОГАН EXTINGUISHERS во СОГЛАСНОСТ СО ПРЕПОРАКИТЕ НА НАЦИОНАЛНАТА ОГАН за ЗАШТИТА на ЗДРУЖЕНИЕТО И СЕ ТЕСТИРАНИ И ОЦЕНЕТ од СТРАНА на ЗАСТРАХОВАТЕЛИ ЛАБОРАТОРИИ ИЛИ FM ГЛОБАЛНАТА ДА ANSI / UL СТАНДАРДИ.СИТЕ EXTINGUISHER ПЛОЧКИТЕ СО ИМИЊА СОДРЖИ ПОТРЕБНИТЕ HMIS ИНФОРМАЦИИ ДА СЕ УСОГЛАСАТ СО ЛОКАЛНИТЕ И НАЦИОНАЛНИТЕ БЗР БАРАЊАТА.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Amerex B500 Оган Extinguisher
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Amerex B500 Оган Extinguisher

ABC Сува Хемиска, Класа : B : C Extinguisher.За користење на Класа (обичните combustibles), Класа B (Запаливи течни) spills или

DEN 1368.00
СРЕЌА ЗАНАЕТ LC 1.5 (269 СЕ Гил)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

СРЕЌА ЗАНАЕТ LC 1.5 (269 СЕ Гил)

Среќа Занает 2016 Нов производ.Должина : 60mm (22 / 5").Тежина : 1 / 2oz (12.0 g).Макс Нуркање Длабочина : 3 4ft (1m).Lunkerhunt Lhfl1

DEN 262.32