• Неодамнешно
Голем Пожар Extinguisher Ќебе. Хемиски Бесплатно, Без Неред, Лесно за Чување, Оган Extinguisher.

Голем Пожар Extinguisher Ќебе. Хемиски Бесплатно, Без Неред, Лесно за Чување, Оган Extinguisher.

Buyers rating:
DEN 479.76

Количина на стоки

ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - се Повлече надолу јазичиња, отстранете ја ќебе од торбичка, и се одвива во текот на оган.ХАОС СЛОБОДЕН - за Разлика од хемиски пожар extinguishers, огнот ќебе не остава варовит хаос по употребата.РАЗНОВРСНА - Идеален за кујна, камин, скара, автомобил, кампување, или работилница.КОРИСНИ ОПСТАНОК ВО СИТУАЦИИ - Во случај на пожар итен случај, можете да се заврши вашето тело со ќебе, со цел да им помогне на безбедно бегство.Исто така, може да се користи за покривање на вашето тело и дејствува како топлотниот штит.СПЕЦИФИКАЦИИ - Изолатите високи температури до 1076℉ или 580℃, ги Исполнува EN-1869 година:1997 спецификации за готвење оган сузбивање.Висока густина отпорни на оган fiberglass.Не-запалива, висока температура отпорни.Работна температура : 1076℉ или 580℃.Оган extinguisher.Заварување ќебе.Итни опстанок оган ќебе.Компактна структура и мека текстура.Подебели отколку на други оган ќебиња.PD-452 Оган Ќебе (EN-1869 година : 1997).Англиски инструкции.Повлечете надолу табови.Отстрани ќебе од торбичка.Место со текот на оган.Висока густина отпорни на оган fiberglass Не-запалива, висока температура resistant Working температура : 1076℉ или 580℃Оган extinguisher Welding blanket Emergency опстанок оган blanket Compact структура и мека texture Thicker од другите оган ќебиња.PD-452 Оган Ќебе (EN-1869 година : 1997)англиски инструкции.Parcil Дистрибуција е професионална индустриска работна сила безбедност апарат, опрема, на снабдувачот, и PPE решение на услуги со седиште надвор од САД.Со нашите ресурси и експертиза, ние продолжуваме да се испорача висококвалитетни безбедност на производи за широк спектар на индустрии и клиенти кои мора да се справи со потенцијалните опасности на работното место.Ние направите врски и испорача неверојатни услуга која резултира во долгорочни односи со нашите клиенти.Ние стоиме зад нашите бренд преку обезбедување висок квалитет на производите, брза испорака, конкурентни цени и добра услуга.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Amerex B500 Оган Extinguisher
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Amerex B500 Оган Extinguisher

ABC Сува Хемиска, Класа : B : C Extinguisher.За користење на Класа (обичните combustibles), Класа B (Запаливи течни) spills или

DEN 1368.00
СРЕЌА ЗАНАЕТ LC 1.5 (269 СЕ Гил)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

СРЕЌА ЗАНАЕТ LC 1.5 (269 СЕ Гил)

Среќа Занает 2016 Нов производ.Должина : 60mm (22 / 5").Тежина : 1 / 2oz (12.0 g).Макс Нуркање Длабочина : 3 4ft (1m).Lunkerhunt Lhfl1

DEN 262.32