• Неодамнешно
XLBH Оптички Влакна Додатоци 100PCS FTTH SC UPC 3M Типот Single-Mode Оптички Влакна Брз Полнач SC 55мм FTTH Оптички Влакна Брзо Конектор SC Конектор за Полнач

XLBH Оптички Влакна Додатоци 100PCS FTTH SC UPC 3M Типот Single-Mode Оптички Влакна Брз Полнач SC 55мм FTTH

Buyers rating:
DEN 2294.40

Количина на стоки

1. FTTH проектот употребливи. 2. Полето што можат да се инсталираат. 3. Вметнете загуба помалку од 0.15 d B. 4. Метал V-форма празнина, работат добро во висока и ниска температура. 5. Инсталација помалку од 1 мин. 100 PCS висок квалитет на КОМЕТАЛ UPC 3 M Типот single-mode оптички влакна SC брз полнач FTTH Оптички Влакна Брзо Конектор Производ Attributes Supply пред-вградени FTTH SC/UPC3 M Тип 55мм оптички влакна брз connector Features : 1. FTTH проектот usable2. Поле installable3. Вметнете загуба помалку од 0.15d B4. Метал V-форма празнина, работат добро во висока и ниска temperature5. Инсталација помалку од 1 minutes6. Сигурен и супериорен оптички performance Application : 1. Дистрибуција frames2. Одржување или вонредна реставрација на влакна networks3. Печ panels4. FTTH Outlets5. Поле word ITEMTechnical Parameters Applicable for Drop кабел / Затворен cable0.9mm Тесни Бафер Влакна, 2.0 mm, 3.0 mm Капка Cable Optical влакна diameter SM(9/125), MM(50/125, 62.5/125)125µm ( 657 A & 657 B Тесни бафер diameter250µm Fiber mode Single mode Operation time About 100sno влакна cut Insert loss03d B1310nm 1550nm Return loss50db PC 55db UPC, > 65db(АПЦ)Прицврстување сила на голи влакна>5 NFastening сила на голи влакна носителот>10 NTensile сила>50 NUsing температура-40~+75°Един-линија затегнувачка цврстина (20 N)ИЛ ≤ 0.5 d B РЛ ≤ 5d BMechanical трајност (500 пати) IL ≤ 0.5 d B РЛ ≤ 5d BDrop-оф тест (пад-off висина 4m,откако по насока, сосема 3 пати)ИЛ ≤ 0."**Купување Белешки***Бидејќи тоа е прирачник за мерење, ве молиме овозможи 1-3% грешка и бидете сигурни дека за да не ум подредување.*Производ фотографии се направени во вид, бидејќи светлината е различна од екранот, па боја може да биде различен.Производот ќе биде предмет на вистински производ примени.Превозот политика : 1. Стандардни логистички услуги се мали поштенски парцели, логистика линии и воздухот mail.Транспорт време трае 20 до 40 дена (освен за посебни празници).2. Ако не сте добиле цел wi.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Opti-Core Оптички Влакна Печ Кабелот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Opti-Core Оптички Влакна Печ Кабелот

Влакна Тип OS1 / OS2 Тип На Производ Оптички Влакна Печ Кабелот.Стандардите се Сретна Ro HS Согласност, ги Ис

DEN 1224.48