• Неодамнешно
Тековната Сигнал клима уред, Ниска Потрошувачка на Енергија Сигнал Isolator DC Јачина на Предавателот за Електричар за Електрични Инсталации за Испорачување Системи(Е?

Тековната Сигнал клима уред, Ниска Потрошувачка на Енергија Сигнал Isolator DC Јачина на Предавателот за Електричар

Buyers rating:
DEN 707.76

Количина на стоки

Производ канали се конфигурирани како еден, еден од.Вграден-во мулти видови на безбедност за заштита на функции, се безбедни за употреба.Мулти-канал влез и излез, ултра-тенки, интелигентни, изолирани безбедност на мрежи.Ниска потрошувачка на енергија, теоретски номинална моќност потрошувачката е помала или еднаква на 1 W.Производот е направен од висок квалитет на електронски компоненти со висока прецизност.Функција : производот е направен од висок квалитет на електронски компоненти со висока прецизност.Вграден-во мулти видови на безбедност за заштита на функции, се безбедни за употреба.Ниска потрошувачка на енергија, теоретски номинална моќност потрошувачката е помала или еднаква на 1 W.Производ канали се конфигурирани како еден, еден од.Производи се широко се користи во индустриска опрема, како што се големи мотори, опрема, итн.Мулти-канал влез и излез, ултра-тенки, интелигентни, изолирани безбедност на мрежи.Спецификација : Име на Производ : DC струја сигнал изолација transmitter Model : GLGChannel конфигурација : 1 и 1 од, 1 во 2 out Type : (Опционален)#1, 1 на 1 излез, 4-20m A 0-5 V#2, 1 : 1 од, 4-20m A 0-10 V#3, 1 во 1'out. 4-20m A на 4-20m A#4, 1 in 2 out, 4-20m A на 4-20m APower напон : DC 24 V ±10%Номинална моќност потрошувачка : ≤1 WResponse време : ≤100 MSInsulation сила : 2000 V AC/1 MINInput отпорност : ≤50ΩAmbient температура : -20 - 55 (°C)Димензии : 100*22.5*114.5(мм)Пакет листа : 1 * Сигнал Isolator Note : вистински производ во боја може да отстапува од фото поради светлина.Можеби постои мало отстапување во мерењето на производот.

Карактеристики на стоката

Product Name:
DC current signal isolation transmitter
Model:
GLG
Channel configuration:
1 in and 1 out, 1 in 2 out
Type:
 (Optional)
#1, 1 in 1 out, 4-20mA to 0-5V :
#2, 1 in 1 out, 4-20mA to 0-10V :
#3, 1 in 1`out. 4-20mA to 4-20mA :
#4, 1 in 2 out, 4-20mA to 4-20mA :
Power supply voltage:
DC 24V ±10%
Rated power consumption:
≤1W
Response time:
≤100MS
Insulation strength:
2000V AC/1MIN
Input impedance:
≤50Ω
Ambient temperature:
-20 - 55 (°C)
Dimensions:
 100*22.5*114.5(mm)
Package list:
1 * Signal Isolator :
The actual product color may deviate from the photo due to light. :
There may be a slight deviation in the measurement of product. :

Купувачи како што сакаат