• Неодамнешно
DC Сигнал клима уред, Тековната Сигнал клима уред Ниска Потрошувачка на Енергија Сигнал Isolator за Електрични Инсталации за Испорачување Системи(#3)

DC Сигнал клима уред, Тековната Сигнал клима уред Ниска Потрошувачка на Енергија Сигнал Isolator за Електрични

Buyers rating:
DEN 753.36

Количина на стоки

Производ канали се конфигурирани како еден, еден од.Мулти-канал влез и излез, ултра-тенки, интелигентни, изолирани безбедност на мрежи.Ниска потрошувачка на енергија, теоретски номинална моќност потрошувачката е помала или еднаква на 1 W.Производот е направен од висок квалитет на електронски компоненти со висока прецизност.Вграден-во мулти видови на безбедност за заштита на функции, се безбедни за употреба.Функција : производот е направен од висок квалитет на електронски компоненти со висока прецизност.Вграден-во мулти видови на безбедност за заштита на функции, се безбедни за употреба.Ниска потрошувачка на енергија, теоретски номинална моќност потрошувачката е помала или еднаква на 1 W.Производ канали се конфигурирани како еден, еден од.Производи се широко се користи во индустриска опрема, како што се големи мотори, опрема, итн.Мулти-канал влез и излез, ултра-тенки, интелигентни, изолирани безбедност на мрежи.Спецификација : Име на Производ : DC струја сигнал изолација transmitter Model : GLGChannel конфигурација : 1 и 1 од, 1 во 2 out Type : (Опционален)#1, 1 на 1 излез, 4-20m A 0-5 V#2, 1 : 1 од, 4-20m A 0-10 V#3, 1 во 1'out. 4-20m A на 4-20m A#4, 1 in 2 out, 4-20m A на 4-20m APower напон : DC 24 V ±10%Номинална моќност потрошувачка : ≤1 WResponse време : ≤100 MSInsulation сила : 2000 V AC/1 MINInput отпорност : ≤50ΩAmbient температура : -20 - 55 (°C)Димензии : 100*22.5*114.5(мм)Пакет листа : 1 * Сигнал Isolator Note : вистински производ во боја може да отстапува од фото поради светлина.Можеби постои мало отстапување во мерењето на производот.

Карактеристики на стоката

Product Name:
DC current signal isolation transmitter
Model:
GLG
Channel configuration:
1 in and 1 out, 1 in 2 out
Type:
 (Optional)
#1, 1 in 1 out, 4-20mA to 0-5V :
#2, 1 in 1 out, 4-20mA to 0-10V :
#3, 1 in 1`out. 4-20mA to 4-20mA :
#4, 1 in 2 out, 4-20mA to 4-20mA :
Power supply voltage:
DC 24V ±10%
Rated power consumption:
≤1W
Response time:
≤100MS
Insulation strength:
2000V AC/1MIN
Input impedance:
≤50Ω
Ambient temperature:
-20 - 55 (°C)
Dimensions:
 100*22.5*114.5(mm)
Package list:
1 * Signal Isolator :
The actual product color may deviate from the photo due to light. :
There may be a slight deviation in the measurement of product. :

Купувачи како што сакаат