• Неодамнешно
Оригами Хартија, Уметности и Занаети Резерви (20 Бои, 6 x 6 во, 500 Листови)

Оригами Хартија, Уметности и Занаети Резерви (20 Бои, 6 x 6 во, 500 Листови)

Buyers rating:
DEN 239.52

Количина на стоки

500-ЛИСТ ДВОЈНО ДВОСТРАНО ОРИГАМИ ХАРТИЈА : Пакет вклучува ream на двострано оригами виткање хартија во избрани цврсти бои за занаетчии и аматери слично; 20 бои/25 листови секој.СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ : Секој лист е направен од средината на тежина 100 GSM хартија со релативно висока јачина и има браздата неверојатно добро.РАЗНОВРСНА : Одлична за креирање на основни оригами огради да комплекс модуларен оригами скулптури; сè, од хартија кранови да ткиво на пентагон.МУЛТИ-ЦЕЛ : Идеален за употреба како потрошен материјал за scrapbooking, уметности и занаети, DIY проекти, украси, и многу повеќе!.ДИМЕНЗИИ : Секој лист мерки 6 x 6 инчи.Овој пакет вклучува 500 листови на двострано оригами виткање хартија совршен за повик за хобисти и искусни занаетчии слично.Секој лист е направен од 100 GSM хартија која обезбедува висока јачина и лесно foldability.Со цела ream на оригами хартија, се практикуваат правење прекрасна оригами модели, од едноставни до комплексни.Овие обоени хартија се исто така погоден и за други креативни користи во scrapbooking, уметности и занаети проекти, DIY украси, и многу повеќе!Секој лист мерки 6 x 6 инчи.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат