• Неодамнешно
Острат Камен Острило, 2 Страна 1000/6000 Ронки Острило Острилка за Готвач Нож,Кујна Ловечки Нож,со Не се Лизга База Агол Водич,Изедначување Камен

Острат Камен Острило, 2 Страна 1000/6000 Ронки Острило Острилка за Готвач Нож,Кујна Ловечки Нож,со Не се Лизга

Buyers rating:
DEN 383.76

Количина на стоки

【Потешко Обврзници】PKARZAM Острат Резерви Вода Камења се изградени со vitrified обврзници отколку од смола бонд.Сметаме дека им дава природно се чувствува во употреба.Можете да се чувствувате сечење на акција при користење на овие камења.Тие се чувствуваат фирма, не матен или меки како и некои други вода камења може. 【Употреба Известување】Тие се впива камен, и не треба да се става во вода за 10-20 минути, додека заситени пред употреба.Сепак, за разлика од другите камења кои ги обесхрабри чување во вода, врската на Острат Резерви Вода Камења нема да се деградира со долгорочни вода контакт. 【Повеќенаменски】- Влажни камен острилка за полнење за секој објект што сакате наострен и полиран, вклучувајќи кујнски ножеви/лов ножеви/ овошје ножеви/надворешна нож/сечилото/ ножици итн. (Освен serrated ножеви и керамички ножеви).Ова заострување камен во голема мера може да го зголеми вашиот алатка живот и да го направат вашиот живот полесно. 【Тешко Носи】Овие се добро избалансирани камења.Често, камења се брзо и прецизно, бидејќи тие се прекине брзо и се изложуваат свежи ронки кога се користи.Камења кои не се распаѓа побрзо од друга страна жртва некои брзина на сечење за доброто на одржување на нивната форма подолго.Ние сме многу задоволни со тоа како нашата Вода Камења рамнотежа две атрибути.Тие се нагласи брзо сечење акција, некои од најбрзо што видовме.Сепак, тие, исто така, го задржи својот облик добро, не бара прекумерна resurfacing.PKARZAM е дизајниран нова серија на камења кои произведуваат високо ниво на тврдост, карбид, и отпорност на триење за модерна ден.PKARZAM разбира готвачи треба да се изостри своите ножеви како ефективно и ефикасно како е можно и, како таква, оваа нова серија на камења содржат повисоко ниво на abrasiveness да се постигне согласност заврши во минимално време.Користење на нашата Острило е исклучително Лесен & Економичен.Нема потреба од скапи острат/усовршувајќи масло како свој дизајнирани да работат со вода.И тоа може да биде лесно да се чисти со вода.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

4 Парчиња Дијамант Острат Камен Ронки Дијамант Плоча Усовршувајќи Камен Дијамант Камен за Кујна Острат Досадна,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

4 Парчиња Дијамант Острат Камен Ронки Дијамант Плоча Усовршувајќи Камен Дијамант Камен за Кујна Острат Досадна,

Трајни и сигурни : направени од дијаманти материјал, саќе површината острилка е безбедно и трајни, не е л

DEN 503.76