• Неодамнешно
3 Парчиња Дијамант Острат Камен Дијамант Плоча Усовршувајќи Камен Дијамант Професионални Клупата Камен За Кујна Острат Досадна, Тапи Или Уморни Рабови, 5.9 x 2.48 Инчи

3 Парчиња Дијамант Острат Камен Дијамант Плоча Усовршувајќи Камен Дијамант Професионални Клупата Камен За Кујна

Buyers rating:
DEN 359.76

Количина на стоки

Пакет содржина : пакетот доаѓа со 3 парчиња острилка камења во различни стилови, вклучувајќи 400 ронки, 600 чакал и 1000 ронки, доволни количини и различни стилови може да ги задоволи вашите потреби; Крупни мелење и фино брусење се комбинирани со овие камења.Соодветна големина : секој дијамант острат камен мерки за прибл. 5.9 x 2.48 Инчи (L x W), соодветна големина го прави да биде светлина во тежина и компактни за вашиот удобен сметководствена.Сигурен материјал : направени од дијаманти материјал, саќе површината острилка е безбеден и сигурен, не е лесно да се пробие или бледнее, со парична казна отпорност на абразија и корозија, што може да се користат со многу доверба, може да се примени за долго време.Разноврсна usages : дијамант плоча усовршувајќи камен може да се примени за да се изостри домаќинство кујнски ножеви, дрво chisels, жад, фоки, печат резен алат и chamfering на стакло плочки, практични и внимателен дизајн за вас.На топло, со користење на совети : по острат, не се сеќавам да се мијат нож пред сечење; Со цел да се добие убаво резултати, користете ја со вода или усовршувајќи масло; не се стави на острилка во машина за миење на садови или потопување во вода.Триење и отпорен на корозија : ви Благодариме на квалитетот дијамант материјали, камен girt е со парична казна отпорност на абразија и корозија, може да се служи и за долго време.Едноставно да се применуваат : Крупни мелење и фино брусење се комбинираат за да работат.Прво, користете груби воденичен камен за полирање, а потоа користете го парична казна камен за мелење, практични и корисни додатоци за домаќинство кујнски ножеви, заострување на дрво chisels, жад, фоки, печат резен алат и chamfering на стакло плочки.Карактеристики : Материјал : дијамант Боја : како што е прикажано на слики Големина : 15 x 6.3 x 0.2 cm/ 5.91 x 2.48 x 0.08 инчи Пакетот вклучува : 3 x Дијамант острат камен Белешки : Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја може да биде малку различен од слика е.Бидејќи големината погоре се мери од страна на страна, големината на вистинскиот објект што сте го добиле може да биде благо, различни од големината погоре.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

4 Парчиња Дијамант Острат Камен Ронки Дијамант Плоча Усовршувајќи Камен Дијамант Камен за Кујна Острат Досадна,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

4 Парчиња Дијамант Острат Камен Ронки Дијамант Плоча Усовршувајќи Камен Дијамант Камен за Кујна Острат Досадна,

Трајни и сигурни : направени од дијаманти материјал, саќе површината острилка е безбедно и трајни, не е л

DEN 503.76