• Неодамнешно
Дијамант Машина Технологија (DMT) 8-во. DuoSharp Двострано Дијамант Острило Клупата Камен, Дополнителна парична Казна/Fine Ронки Острилка со База (WM8EF-WB)

Дијамант Машина Технологија (DMT) 8-во. DuoSharp Двострано Дијамант Острило Клупата Камен, Дополнителна парична

Buyers rating:
DEN 1060.80

Количина на стоки

На едната страна од усовршувајќи алатка, таму е екстра-парична казна дијамант (9 micron /1200 mesh) на полски и да насочите на жилет работ по острат со coarser дијамант.Благодарение на микронизиран monocrystalline дијамант површина, може да се остри рабови многу побрзо отколку конвенционалните камења може тоа дури и може да се користи како косилка за трева сечилото острилка.Стручните лица се потпираат на супериорен квалитет и флексибилност на САД-направени DMT производи за соодветна алатка за одржување.Нашите трајни острат систем ќе обезбеди години на доследна изведба и сигурен сервис.Острат со дијаманти е брзо и лесно.Не неуредна масла се потребни или изостри сува или со вода.Трајни изградба ќе се обезбеди години на доследна peformance и сигурен сервис.Од 1976, DMT е на работа да се направи само една работа : да го направи светот е најдобро дијамант sharpeners.Не неуредна масла е потребно-изостри сува или со вода.За соодветна алатка за одржување, woodworkers, готвачи и други професионалци кои се потпираат на супериорен квалитет и флексибилност на DMT производи.Дизајниран со поголеми, подлабоки дијамант површината за острење различни агли, овој дијамант плоча е одлична контра и да се клупата острилка.Sharpens ножеви побрзо отколку конвенционалните камења со DMT е monocrystalline дијамант површината.Од џеб големина whetstones да се тешки-должност клупата камења, разликата пристигнува време и повторно преку нашите неподелена извршување на острат совршеност.Брзо Не неуредна масла се потребни или изостри сува или со вода.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

4 Парчиња Дијамант Острат Камен Ронки Дијамант Плоча Усовршувајќи Камен Дијамант Камен за Кујна Острат Досадна,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

4 Парчиња Дијамант Острат Камен Ронки Дијамант Плоча Усовршувајќи Камен Дијамант Камен за Кујна Острат Досадна,

Трајни и сигурни : направени од дијаманти материјал, саќе површината острилка е безбедно и трајни, не е л

DEN 503.76