• Неодамнешно
4 Парчиња Дијамант Острат Камен Ронки Дијамант Плоча Усовршувајќи Камен Дијамант Камен за Кујна Острат Досадна, Тапи или Уморни Рабови, 5.9 x 2.48 Инчи (400/600/1000/1200 Чакал)

4 Парчиња Дијамант Острат Камен Ронки Дијамант Плоча Усовршувајќи Камен Дијамант Камен за Кујна Острат Досадна,

Buyers rating:
DEN 503.76

Количина на стоки

Трајни и сигурни : направени од дијаманти материјал, саќе површината острилка е безбедно и трајни, не е лесно да се пробие или бледнее, со парична казна отпорност на абразија и корозија, што може да се користат со многу доверба, може да се примени за долго време.Соодветна големина : големината на дијамант острат камен е за 5.9 x 2.48 Инчи (L x W), соодветна големина го прави да биде светлина во тежина и компактни за вашиот удобен сметководствена.Широк спектар на апликации : можете да го користите дијамант плоча усовршувајќи камен да се изостри домаќинство кујнски ножеви, дрво chisels, жад, фоки, печат резен алат и chamfering на стакло плочки, практични и внимателен дизајн за вас.Доволно количество : ќе добиете 4 парчиња острилка камења во различни стилови, вклучувајќи 400 ронки, 600 ронки 1000 чакал и 1200 ронки, доволни количини и различни стилови може да ги задоволи вашите потреби; Крупни мелење и фино брусење се комбинирани со овие камења.Со користење на совети : по острат, не се сеќавам да се мијат нож пред сечење; Со цел да се добие убаво резултати, користете ја со вода или усовршувајќи масло; не се стави на острилка во машина за миење на садови или потопување во вода.Триење и отпорен на корозија : ви Благодариме на квалитетот дијамант материјали, камен girt е со парична казна отпорност на абразија и корозија, може да се служи и за долго време.Лесен за користење : Крупни мелење и фино брусење се комбинираат за да работат.Прво, користете груби воденичен камен за полирање, а потоа користете го парична казна камен за мелење, практични и корисни додатоци за домаќинство кујнски ножеви, заострување на дрво chisels, жад, фоки, печат резен алат и chamfering на стакло плочки.Карактеристики : Материјал : diamond Color : како што е прикажано во pictures Size : 15 x 6.3 x 0.2 cm/ 5.91 x 2.48 x 0.08 inches Package вклучува : 1 x 400 Ронки дијамант острат stone1 x 600 Ронки дијамант острат stone1 x 1000 Ронки дијамант острат stone1 x 1200 Ронки дијамант острат stone Notes : Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја може да биде малку различен од слика е.Бидејќи големината погоре се мери од страна на страна, големината на вистинскиот објект што сте го добиле може да биде благо, различни од големината погоре.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат