• Неодамнешно
Острат камен за ножеви поставите kdivesam нож острило премиум 4 страна 400/1000 3000/8000 ронки влажни камења острат комплет со не се лизга бамбус база кожа strop агол водич и нама

Острат камен за ножеви поставите kdivesam нож острило премиум 4 страна 400/1000 3000/8000 ронки влажни камења

Buyers rating:
DEN 1079.76

Количина на стоки

Еден од најпознатите широко се користи и важни алатки во кујната е на нож, но тоа треба да биде остар.Чекор 8 : Ако почна со крупни острат камен,се движат за да се пофини острат камен и оди назад низ чекор 5-7, додека повеќе не може да се види метал burrs или виткање на сечење на работ.Чекор 2 : Внесете ги острилка камен во гумени носителот, и да ги поставите на бамбус база.Чекор 5 : Користете го вашиот десната рака да се одржи нож од страна на дршката додека ставате прстите на левата рака на стомакот (средината) и ' рбет (спротивно на сечење на работ на ножот.Чекор 7 : По првиот удар ,можете да се префрлите на рацете (лево страна на дршката, десната рака на ' рбет) и се повторува истиот процес од чекор 6 Алтернативно,можете да се задржи вашата десна рака на нож се справи да се јават на сечилото околу и повлечете кон вас.Чекор 3 : се Носат на cut-отпорни ракавици.Изграден за долготрајни перформанси : Нашата острат камења за ножеви се направени од професионална одделение Корунд, што е алуминиум оксид ;Тие се отпорни на корозија и топлина-отпорни со рабови и агли јасно демаркација;Секој нож острило во оваа острат за полнење има повеќе прецизни чакал и повисок степен на трајност од други whetstones.Флексибилност и вистински точност : Со својата исклучително точни ронки броеви, нашиот врвен квалитет острило нож острилка за полнење може да се насочите најостро работ на било сечилото сакате!Кујнски нож, готвач нож, месар нож, paring нож, boning нож, џебен нож, ловечки нож, ножици Пред да ги користат овие whetstones за острење, бидете сигурни и го потопувајте ги во вода најмалку 10 минути; Потоа, се изостри вашиот нож со најсовремена кои се соочува надвор и миење на камен по секоја употреба и да се чува на ладно и суво место.Чекор 4 : Прикачување на агол водич на нож.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат