• Неодамнешно
HUAH 36 Бои, Меки Пастелни Поставува за Уметници, Урбан Уметник Мека Пастелни Скица Плоштади Професионални Не се Токсични за Уметност Скицирање, Цртање, Технички Црте?

HUAH 36 Бои, Меки Пастелни Поставува за Уметници, Урбан Уметник Мека Пастелни Скица Плоштади Професионални Не

Buyers rating:
DEN 1819.20

Количина на стоки

✔️ 36 РАЗЛИЧНИ БОИ ПОСТАВЕНИ Ibrant бои, вклучувајќи ги и сите основни бои, кои уметниците треба за цртање линии & детали, сликарство, скицирање, истакнување, journaling, потпишување, илустрација, doodling, рака букви, засенчување, рендерирање, манга и повеќе.Идеални за професионални ликовната уметност, возрасни coloring book и занаети. ✔️ КИСЕЛИНА СЛОБОДНИ, НЕ-ТОКСИЧНИ И без МИРИС : на база на Вода не-токсични течни маркери со влакна совети може да трае долго време се користи.Мастило е Киселина-Free & Не-Токсични. ✔️ НАЈДОБАР КВАЛИТЕТ и ПРЕКРАСЕН ДИЗАЈН : Живописни, високо пигментирани акрилик мастило суши брзо да се произведе многу издржливи нетранспарентно и гланц на светлина и темни површини. ✔️ ОДГОВАРА ЗА БИЛО која ПОВРШИНА : Работи на речиси секоја површина.Облека, Рок Маркери, Керамички, Чевли, Глас, Огледала, Прозорци, Пластика, Ткаенина, Дрво, Платно, Хартија, Chalkboards, Метал, Тело, Автомобили и сл.Акрилик Пенкала. ✔️ СОВРШЕН ПОДАРОК - Слика дека целиот свет е вашиот платно, нашите маркери ви даде енергија за да користите било боја на било која површина за да се создаде убави работи.Тоа ќе биде одличен подарок за вашите пријатели или членови од семејството кои сакаат.Не Токсични Mungyo Мека Пастелни Сет на 48 Избрани Бои Плоштадот Chalk Package Димензија : 23cm x 18.5 х 2.5 цм (9.05x7.28x0.84 во)Пакет содржина : 48 Акварели.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат