• Неодамнешно
1000 Парчиња Клиент Благодарност Налепница Бизнис Шопинг Налепница, Само Лепило Пакување Печат Етикета Круг се Заблагодарам на Налепница за Мејлинг Мало Коверти Ра?

1000 Парчиња Клиент Благодарност Налепница Бизнис Шопинг Налепница, Само Лепило Пакување Печат Етикета Круг

Buyers rating:
DEN 263.76

Количина на стоки

Квалитет на материјалот : самолепливи подарок налепници се лесно да лупам исклучување и ставете да се секаде каде што сакате, Тие можат да се држи цврсто и се лесно да се отстрани, и остави без остатоци на површината по отстранување.Практичен дизајн : овие круг бизнис подарок налепници ви помогне да се препознае вашите клиенти во стил; Тие го прават тоа брзо и лесно да додадете личен допир на вашите нарачки и комуникации, и секој клиент ќе се чувствувате топло и задоволен по добивањето на нив.Изградба на врската : можете да се држиме овие клиент благодарност налепници на кутии, пакети, коверти, mailers, разгледници, флаери или да ги користите како плик печатите на вашиот директна пошта; На налепница може да ви помогне да се воспостави близок однос со вашите клиенти и да им се чувствуваат вашата искрена служба став.Количина и големина : ќе се тркалаат на круг подарок налепници, вкупно 1000 парчиња, вкупната големина е околу 3,5 x 2 инчи и секој налепница е околу 1,5 инчи во дијаметар; голем број на налепници и компактна големина може да ги исполни вашите различни потреби.Бизнис налепница : самолепливи подарок labels донесе брановидна, цртан филм ликовите, едноставен и светли бои ги направи убави и привлечни, убаво за мали бизниси, онлајн и продавници, бутици и повеќе.Сигурен квалитет : Продавница за подароци налепници се само-лепило, кои лесно може да се лупено надвор и да се вметнат каде што сакате, вклучувајќи кутии, пакети, коверти, е-mail пораки, разгледници, флаери итн., Тие може да се почитуваат цврсто и нема да ја напушти остатоци на површината, откако ќе бидат отстранети.Практична налепница : Овие едноставни подарок налепници може да ви помогне да се идентификуваат клиенти со стил, додавајќи личниот стил на вашите нарачки, а помага и да се изгради добар однос со клиентите.Повеќето клиент ќе се чувствувате топло и задоволен по добивањето на нив.Спецификации : Димензии : 1.5 инчи Материјал : хартија за Пакетот вклучува : 1000 x Подарок налепници Белешки : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Боите може да постои мала разлика поради различни екрани.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Дипломирањето Налепници Круг Дипломирањето Партија Класа на 2021 Корист Labels 12 Модели Само Лепило Град Чоколадни
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Дипломирањето Налепници Круг Дипломирањето Партија Класа на 2021 Корист Labels 12 Модели Само Лепило Град Чоколадни

Пакетот Вклучува : 10 листови / 120 парчиња класа на 2021 дипломирањето налепници (60 парчиња на злато и 60 парч�

DEN 119.76