• Неодамнешно
Burt ' s Пчели Бебе Природно Потекло Пелена Осип Маст - 3 Унци Цевка

Burt ' s Пчели Бебе Природно Потекло Пелена Осип Маст - 3 Унци Цевка

Buyers rating:
DEN 1891.20

Количина на стоки

БЕБЕ ПЕЛЕНА МАСТ : се Третираат и да се спречи пелена осип во безбедна, ефикасна и природен начин со оваа маст која остава бебето bottoms мека и сува.SOOTH КОЖА : Направен со 40% Цинк Оксид и Слатко Бадемово Масло, овој максимална сила маст помага смири и да се заштити иритирате кожата против влага.БЕБЕ НЕГА на КОЖАТА : Збогатен со шеј путер, масло од лаванда и семе на јојоба масло, овој осип маст природно ревитализира вашето бебе е деликатна кожа.ПРИРОДНА ГРИЖА за новороденчињата : Овој 100% природни пелена осип маст е формулиран без parabens, phthalates, petrolatum или SLS и не се тестирани на животни.ПЕДИЈАТАР ТЕСТИРАНИ : Ова Burt ' s Пчели пелена осип маст е клинички докажано да биде безбеден, ефикасен и не-иритирачки за секојдневна, смирувачки олеснување.Burts Пчели Бебе 100% Природни Пелена Осип Маст има заштита својства да се третираат и да се спречи пелена осип.Нејзините 100% природни со 40% цинк оксид, максималната сила е потребно да се печат од влага кои можат да ја иритираат вашата babys дното.Оваа пелена осип маст ја храни и reconditions кожата природно со шеј путер, масло од лаванда и јојоба семе на нафта, при креирањето на emollient слој да ги апсорбира wetness оставајќи babys кожата мека, сува, и мазна.Педијатар-тестирана и е безбеден за вашите babys деликатна кожа.Оваа маст е формулиран со не parabens, phthalates, petrolatum или SLS и не се тестирани на животни.Го негува и да го заштити вашиот babys кожата природно со Burts Пчели Бебе Пчела.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

DynaShield Бариера Крем w/ Dimethicone, 4 мл. Цевка
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

DynaShield Бариера Крем w/ Dimethicone, 4 мл. Цевка

Промовира здрава кожа развој.Кожата Protectant.Да се спречи и / или лекување на пелена осип.Го задржува влага

DEN 163.20
Супер Duper Пелена Doo 2 мл Тегла
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Супер Duper Пелена Doo 2 мл Тегла

* Ги СМИРУВА БЕБЕТО Е ДЕЛИКАТНА КОЖА : Super Duper Пелена DOO е целта е да се ЗАШТИТИ ПОВРШИНАТА НА КОЖАТА која м

DEN 155.76
A+D Оригинални Маст 1.5 oz (3 Парчиња) од&D
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

A+D Оригинални Маст 1.5 oz (3 Парчиња) од&D

A+D Спречи Пелена Осип Маст Оригиналот.Педијатар препорачува.Употреба при секоја промена на пелена.Прив

DEN 289.92
A+D Оригинални Маст - 4 мл
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

A+D Оригинални Маст - 4 мл

Брише Исклучување Бебе е Деликатна Кожа Лесно.Обезбедува Долготрајна Заштита.Ги смирува и ги Ублажува

DEN 151.68
Balmex Цинк Оксид Пелена Осип Крем 4 мл.
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Balmex Цинк Оксид Пелена Осип Крем 4 мл.

Помага при Лекување и Спречување на Пелена Осип.Штити Chafed Кожата, поради Пелена Осип.Помага Печат излез

DEN 432.96