• Неодамнешно
Бабата Ел е Пелена Осип Лек и Превенција Бебе Маст Тегла, 3.75 оз.

Бабата Ел е Пелена Осип Лек и Превенција Бебе Маст Тегла, 3.75 оз.

Buyers rating:
DEN 2006.40

Количина на стоки

Бабата Ел е пелена осип лек и превенција маст им овозможува на кожата да дише за среќен бебе, ја остава кожата мазна и мека.Оваа педијатар препорачува пелена крем ќе почне да работи веднаш да се спречи, заштити, и исцели благо да се агресивни пелена осип.Хипоалерген формула направени за повеќето чувствителни на кожата со користење на природни состојки.Безбедна за еднократна употреба и многу крпа пелени, не повеќе бела, неуредна пасти за време на промена на пелена.Бабата Ел е пелена осип лек и превенција - 3.75 оз.Бабата Ел е пелена осип лек и превенција нуди идеално решение за заштита на деликатна и нежна кожа на вашиот мал обуката.Оваа педијатар-тестирани оригинални лековити balm може да се користи во текот на секоја промена на пелена да ги спречат или лек пелена осип.Не-мирисна, Бабата Ел е пелена осип лек и превенција се спречува црвенило, чешање, болка и воспаление предизвикано од пелена осип.Тоа исто така ги штити мека бебешка кожа со формирање на заштитен штит кој ќе престане да wetness.Зошто ќе ви се допаднат тоа : го смирува бебето кожата од иритација, црвенило, чешање и болка предизвикана од пелена осип.Возраст : новороденче и до карактеристики - изработени од природни и органски состојки - се избегнува иритација, црвенило, болка и чешање - формира заштитна бариера за да се избегне wetness на бебешка кожа - поттикнува исцелување.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

A+D Оригинални Маст 1.5 oz (3 Парчиња) од&D
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

A+D Оригинални Маст 1.5 oz (3 Парчиња) од&D

A+D Спречи Пелена Осип Маст Оригиналот.Педијатар препорачува.Употреба при секоја промена на пелена.Прив

DEN 289.92
Супер Duper Пелена Doo 2 мл Тегла
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Супер Duper Пелена Doo 2 мл Тегла

* Ги СМИРУВА БЕБЕТО Е ДЕЛИКАТНА КОЖА : Super Duper Пелена DOO е целта е да се ЗАШТИТИ ПОВРШИНАТА НА КОЖАТА која м

DEN 155.76
A+D Оригинални Маст - 4 мл
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

A+D Оригинални Маст - 4 мл

Брише Исклучување Бебе е Деликатна Кожа Лесно.Обезбедува Долготрајна Заштита.Ги смирува и ги Ублажува

DEN 151.68
Balmex Цинк Оксид Пелена Осип Крем 4 мл.
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Balmex Цинк Оксид Пелена Осип Крем 4 мл.

Помага при Лекување и Спречување на Пелена Осип.Штити Chafed Кожата, поради Пелена Осип.Помага Печат излез

DEN 432.96
DynaShield Бариера Крем w/ Dimethicone, 4 мл. Цевка
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

DynaShield Бариера Крем w/ Dimethicone, 4 мл. Цевка

Промовира здрава кожа развој.Кожата Protectant.Да се спречи и / или лекување на пелена осип.Го задржува влага

DEN 163.20