• Неодамнешно
Бебе Пелена Спојки со Refillable Брише Фармацевт - Бебе Bumco Пелена Производи (Небото Сино)

Бебе Пелена Спојки со Refillable Брише Фармацевт - Бебе Bumco Пелена Производи (Небото Сино)

Buyers rating:
DEN 599.76

Количина на стоки

WRISTLET ПЛУС REFILLABLE НОСИТЕЛОТ : Само го дофати и да си одат!Оваа пелена спојки карактеристики удобен wristlet.На wristlet е направен од faux кожа.Сребро или злато кука ви овозможува да заврши на спојката околу вашиот carseat, шетач, или на вашиот пелена превозникот торба.Позадината вклучува патент торбичка, која е одлична за бебе измет кеси како нашите менување пелена Glove-Saks.Купи кутија на бебето брише во рефус, а потоа ги користите за да рефил на обновливи брише торбичка вклучени со спојки.REFILLABLE ИЗБРИШЕ НОСИТЕЛ : Купи кутија на бебето брише во рефус, а потоа ги користите за да рефил на обновливи брише торбичка вклучени со спојки.ЗАБАВА, ПРЕНОСНИ ГОЛЕМИНА : Нашата пелена спојки ќе одговара убаво во вашиот пелена торба или tote без да се води до многу простор.Тоа ќе делува како една пелена торба организатор insert, одржување на вашиот чистење брише, пелени и други предмети тесни и компактен.Можете исто така да зачувате во вашиот автомобил или шетач.Бебе Bumco е Пелена Спојки ќе ги покрие сите ваши младата toiletry сметководствена потреби.Тоа се мерки од 10 инчи со 7.25 инчи.Не само за мама!Мажите тоа го сакаат премногу!Одлично за тато да го зграби кога тој го зема бебето надвор!.АТРАКТИВЕН ДИЗАЈН : Ленти се класичен, безвременски моделот што исто така изгледа модерно.Оваа шарени спојки ќе натпревар голем број на пелена кеси.Можете исто така да го носат со себе благодарение на погодно faux кожа wristlet.Оваа спојки двојки како и мини пелена торба и модерен додатоци за жени!Додади ја оваа симпатична спојки на вашиот пелена торба материјали денес!.ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ : носите вашето бебе е toiletries со вас насекаде.Тоа е зошто ви треба сигурен пелена торба.Нашите пелена спојката е направен од 100% полиестер.Нејзините здрав изградба ќе ви даде години на употреба, што го прави долги-трајни.Тоа е исто така лесно да се чисти.Спојката е машина перат.Само се отстрани ремени и фрли го во миење и вие сте сите во собата!.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

DynaShield Бариера Крем w/ Dimethicone, 4 мл. Цевка
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

DynaShield Бариера Крем w/ Dimethicone, 4 мл. Цевка

Промовира здрава кожа развој.Кожата Protectant.Да се спречи и / или лекување на пелена осип.Го задржува влага

DEN 163.20
A+D Оригинални Маст - 4 мл
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

A+D Оригинални Маст - 4 мл

Брише Исклучување Бебе е Деликатна Кожа Лесно.Обезбедува Долготрајна Заштита.Ги смирува и ги Ублажува

DEN 151.68
A+D Оригинални Маст 1.5 oz (3 Парчиња) од&D
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

A+D Оригинални Маст 1.5 oz (3 Парчиња) од&D

A+D Спречи Пелена Осип Маст Оригиналот.Педијатар препорачува.Употреба при секоја промена на пелена.Прив

DEN 289.92
Balmex Цинк Оксид Пелена Осип Крем 4 мл.
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Balmex Цинк Оксид Пелена Осип Крем 4 мл.

Помага при Лекување и Спречување на Пелена Осип.Штити Chafed Кожата, поради Пелена Осип.Помага Печат излез

DEN 432.96
Супер Duper Пелена Doo 2 мл Тегла
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Супер Duper Пелена Doo 2 мл Тегла

* Ги СМИРУВА БЕБЕТО Е ДЕЛИКАТНА КОЖА : Super Duper Пелена DOO е целта е да се ЗАШТИТИ ПОВРШИНАТА НА КОЖАТА која м

DEN 155.76