• Неодамнешно
Тројно Паста Пелена Осип Крем, Противалергиски Medicated Маст за Бебиња, 2 оз (Пакување од 2)

Тројно Паста Пелена Осип Крем, Противалергиски Medicated Маст за Бебиња, 2 оз (Пакување од 2)

Buyers rating:
DEN 825.36

Количина на стоки

Тројно Паста Пелена Осип Крем е премијата избор за да им помогне на смири, лекување, како и да се спречи пелена осип.Оваа дебели пелена осип крем работи брзо да се ослободат суровини, иритирана кожа.Со уникатна формула содржи овес екстракт и восок, Тројно Паста е пелена осип крем содржи само точниот износ на медицината за лекување на бебето е чувствителна кожа со секоја промена на пелена.Заштитете го вашето бебе е нежна кожа од идните пелена осип од liberally примена на Triple Нанесете на вашето бебе е дното на првиот знак на црвенило или chafing.Дебел слој пломби од влага помеѓу промените за одбрана против иритација.Тројно Ставете маст е нежна, противалергиски начин да негуваат бебешка кожа.Тоа содржи не-нано цинк оксид, и е мирис-бесплатно, paraben-free, боја-бесплатно, talc-бесплатно, phthalate-бесплатно, и конзерванс-слободни.Доверба Тројна Паста бренд да се обезбеди вашето семејство со врвен квалитет, решавање на проблеми производи да се врати на здрава кожа и да се направи бебе среќен повторно.Тројно Паста пелена осип крем се препорачува од страна на педијатри и тестиран од страна на дерматолозите.Го прави одличен подарок за бебето тушеви и нови мајки.Пакување од 2 Трокреветни Паста medicated маст за пелена осип работи брзо да се ослободат суровини и иритирана кожа.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

A+D Оригинални Маст - 4 мл
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

A+D Оригинални Маст - 4 мл

Брише Исклучување Бебе е Деликатна Кожа Лесно.Обезбедува Долготрајна Заштита.Ги смирува и ги Ублажува

DEN 151.68
DynaShield Бариера Крем w/ Dimethicone, 4 мл. Цевка
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

DynaShield Бариера Крем w/ Dimethicone, 4 мл. Цевка

Промовира здрава кожа развој.Кожата Protectant.Да се спречи и / или лекување на пелена осип.Го задржува влага

DEN 163.20
Супер Duper Пелена Doo 2 мл Тегла
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Супер Duper Пелена Doo 2 мл Тегла

* Ги СМИРУВА БЕБЕТО Е ДЕЛИКАТНА КОЖА : Super Duper Пелена DOO е целта е да се ЗАШТИТИ ПОВРШИНАТА НА КОЖАТА која м

DEN 155.76
A+D Оригинални Маст 1.5 oz (3 Парчиња) од&D
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

A+D Оригинални Маст 1.5 oz (3 Парчиња) од&D

A+D Спречи Пелена Осип Маст Оригиналот.Педијатар препорачува.Употреба при секоја промена на пелена.Прив

DEN 289.92
Balmex Цинк Оксид Пелена Осип Крем 4 мл.
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Balmex Цинк Оксид Пелена Осип Крем 4 мл.

Помага при Лекување и Спречување на Пелена Осип.Штити Chafed Кожата, поради Пелена Осип.Помага Печат излез

DEN 432.96