• Неодамнешно
DC/ДЦЦ Песна Почиста&Балсам за Сите Скали Модел Железничката Пруга од Атласот,Athearn,Бахман,Като,Walthers,Shinohara,Ангажирање,MTH,Вилијамс,Marklin:Бонус Pak = 2 Шишиња на Течност и До?

DC/ДЦЦ Песна Почиста&Балсам за Сите Скали Модел Железничката Пруга од Атласот,Athearn,Бахман,Като,Walthers,Shinohara,Ангажирање,MTH,Вилијамс,Marklin:Бонус

Buyers rating:
DEN 2196.00

Количина на стоки

Почиста & ДЦЦ средството за смекнување на косата сите брендови и скали за модел железничката пруга.Да ги елиминира "Светлата Треперење" сигурен знак на валкани песна.Labelle модел железничката производи се името можете да им верувате од 1975 година. Приклучок во Labelle Lubes на вашиот Полето за Пребарување да најдете сите Lubes за сите скали на Модел Возови.Labelle ДЦЦ / DC Песна средството за смекнување на косата (За сите Брендови и Скали за модел воз песна) Проблем : валкани патеката може да биде најголема фрустрација на водење на возовите на вашиот распоред.Ако вашиот воз е светла "искри" кога се работи надолу на вистинскиот пат, тоа е сигурен знак вашиот "ДНЕВНИ пакети" не се добива преку непрекинато.Исто така, на повеќето распоред на било која големина, 80% од патеката е на дофат и се чистат од рака, но што е со останатите 20%?Дали ви е Потребно чекор алатка за да стигнат до другите 20% или да ползи низ под?Опис : Labelle ДЦЦ / DC Песна клима уред Ако работат во или "DC" или "ДНЕВНИ" на владата, и вашиот локомотиви имаат "светлата треперење" или вашиот Decoders се сеча во и надвор, тоа е сигурен знак вашиот песна потреби чистење со овој Производ.Само да се чисти вашиот песна со овој производ, и да го оставите микро-слој на шините на La Belle #105 и тоа драстично ќе се подобри вашиот DC/ ДЦЦ сигурност.Постапка : #1) се однесува Само неколку капки на Labelle 105 Песна Почиста и да ја стартувате Вашиот круг trackage за околу 15 кола. #2) Исчистете го на Подлога со хартиена крпа.Ре-влажни со повеќе Labelle Песна почиста и не уште 15 кола. #3) ќе забележите Labelle 105 остава филм на Лубрикант на врвот на шини.ТОА Е ДОБРО.Дека филмот ќе им помогне на вашиот возовите се кандидира повеќе непречено.Labelle 105 е "Dielectric" течност која овозможува подобро спроводливост за вашите ДНЕВНИ trackage. #4) Ако филмот е повеќе или помалку "јасен" се добри за да одат.Ако филмот е уште валкани гледа, повторете ги Чекорите #1 и #2 се додека филмот на шините е "јасно.ВАЖНО : Дури и ако вашиот песна е прилично чиста, водење на патеката чистење на автомобил со малку Labelle 105 на Подлога за неколку циклуси само пред секој оперативен сесија ќе се подобри работи на вашиот локомотиви.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

LGB право Патеката 10000 - 12pc Кутија
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

LGB право Патеката 10000 - 12pc Кутија

Основните LGB 300 mm (11.8 во) стрејт (Straight) Секција.УВ Отпорни Врски.Направени за Сигурна Работа во затворени п

DEN 2295.60