• Неодамнешно
Бахман Возови E-Z ПЕСНА НАНАЗАД 18 РАДИУС КРИВИ (4/картичката) - НИКЕЛ СРЕБРО Железнички Со Сива Roadbed - ХО Скала

Бахман Возови E-Z ПЕСНА НАНАЗАД 18 РАДИУС КРИВИ (4/картичката) - НИКЕЛ СРЕБРО Железнички Со Сива Roadbed - ХО

Buyers rating:
DEN 1200.00

Количина на стоки

Внимавајте на правецот на вашиот воз.Се сеќавам – никогаш нема да ја напушти вашиот воз работи на надзор!.По околу секои 8 часа на работа, избришете песна шини и изложени тркала со мека, lint-слободен крпа.Инсталирање на под-песна магнет, ако вашето поставување доаѓа со еден.Бахман E-Z Смазка или други хоби-одделение лубриканти се препорачува.Тоа се користи за снабдување AC напојување на додатоци.ХО Скала 1 : 87.Ако се открие испакнатини или нарушување на патеката површина, ре-проверува железнички joiner одговара.Конечно – приклучок за поврзување жица од напојување во џек на брзина контролер означени Во.Цврсто им помогнам на конекторот на патеката крај.Додадете го остатокот од автомобили кои доаѓаат со твоите поставени од страна на ставање на нив на патеката и да се работи на нив и назад преку терминал rerailer се додека не планирам непречено.Можете да ги прошири вашите авто-обратен воз се постави или песна систем со Електронско Авто-Обратен Никел Сребро E-Z Песна.Исто така, проверете ги сите конекции и бидете сигурни дека нема метал од каков било вид преку шини.Тогаш едноставно да го исклучите, флип, и повторно да го вклучите за терминал жица со терминалот rerailer песна.Листа на Компоненти.Бидете внимателни дека железнички joiners не се лизга под воз без правилно поврзување.Брзината контролер е способен за дополнување еден додаток во исто време.Некои групи може да дојде со брзина контролер со две push копчето конектори.Ако се движи наназад кога контролите укажуваат напред, го запре возот.Е жици безбедни?.Сива Roadbed.Проверете дали е магнет се обезбедени на долната страна од патеката и да се опремени со челик предвидени.Напојување. 4 парчиња.Кога тркала планирам без проблеми преку песна, знаете тркала се сите на патеката.Проширете ги вашите авто-обратен воз се постави или песна систем.Uncoupling се случува само кога во текот на еден под-песна магнет и кога нема тензија помеѓу автомобили.Ако вашиот воз ќе престане да или не да започне, краток спој може да биде наведено.Ова може да предизвика воз derailments и електрични кола прекини.Спојување на два автомобили со E-Z Колега couplers е толку лесно како туркајќи ги заедно, кога тие не се во текот на под-песна магнет.Чести причини за краток спој : derailed тркала може да предизвика краток.Никел Сребро Железнички со Сива Roadbed.Терминалот/rerailer дел подоцна ќе бидат поврзани со power pack и напојување, па поставете го во близина на штекер или моќ лента.Вашиот поставите можат да бидат опремени со E-Z Колега magnetically управувана зглоб couplers, кои ви дозволуваат да вршат вистински железничката префрлување и двор операции.Започнете хранење моќ на патеката од полека претворајќи knob на брзина контролор стрелките на часовникот.Работи подобро по неколку часа на пауза во времето.Без тензија помеѓу автомобили, couplers ќе се отвори автоматски.Не Употребувајте Челична Волна Да Се Чисти Вашиот Пат.За да направите позитивни и безбедни конекции за да овие, притисни во копчиња и внесете го секој од голи завршува на врската жица од вашиот додаток.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

LGB право Патеката 10000 - 12pc Кутија
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

LGB право Патеката 10000 - 12pc Кутија

Основните LGB 300 mm (11.8 во) стрејт (Straight) Секција.УВ Отпорни Врски.Направени за Сигурна Работа во затворени п

DEN 2295.60