• Неодамнешно
Бахман Индустрии E-Z Песна 12.50 Радиус Криви Песна (6/картичка) N Скала

Бахман Индустрии E-Z Песна 12.50 Радиус Криви Песна (6/картичка) N Скала

Buyers rating:
DEN 540.00

Количина на стоки

Ако вашиот постави не дојде со една, магнети се достапни одделно (ХО Реден Број 78999; N Скала Реден Број 78998).50" Радиус Криви Песна (6/картичка) N Скала Прилепува Заедно, Останува Заедно на Подови, Маси и Теписи.Инсталирање на под-песна магнет, ако вашето поставување доаѓа со еден.Ве молиме имајте предвид, вашиот напојување е заштитена од коло прекинато што автоматски се ресетира по краток спој е поправена.Тоа се користи за снабдување AC напојување на додатоци.По проверка сè внимателно, продолжи со работата.50" Радиус Криви Песна (6/картичка) N Скала Прилепува Заедно, Останува Заедно на Подови, Маси и Теписи.Локомотива.Додадете го остатокот од автомобили кои доаѓаат со твоите поставени од страна на ставање на нив на патеката и да се работи на нив и назад преку терминал rerailer се додека не планирам непречено.N Скала - 1 : 160 - Согласува со NMRA (Национален Модел Железничката Асоцијација) Стандарди.Се тркала за нумера?.Се сеќавам – никогаш нема да ја напушти вашиот воз работи на надзор!.Терминал Жица.Проверете дали е магнет се обезбедени на долната страна од патеката и да се опремени со челик предвидени.Тогаш едноставно да го исклучите, флип, и повторно да го вклучите за терминал жица со терминалот rerailer песна.Не се обидувајте да го поврзете автомобили кога поставен во текот на под-песна магнет.Спојување на два автомобили со E-Z Колега couplers е толку лесно како туркајќи ги заедно, кога тие не се во текот на под-песна магнет.Вашиот поставите можат да бидат опремени со E-Z Колега magnetically управувана зглоб couplers, кои ви дозволуваат да вршат вистински железничката префрлување и двор операции.Ако се открие испакнатини или нарушување на патеката површина, ре-проверува железнички joiner одговара.За да направите позитивни и безбедни конекции за да овие, притисни во копчиња и внесете го секој од голи завршува на врската жица од вашиот додаток.Бахман е ексклузивни E-Z Песна систем го прави set-up брзо, лесно и забавно.Отстранување на црна остатоци е нормално.По песната се собрани, двојно проверете за заедничко поврзување и се вклопуваат со лесно трчање вашите прсти во текот на врвот на шините во двете насоки.Се соберат на патеката со туркање заедно.Исто така, проверете ги сите конекции и бидете сигурни дека нема метал од каков било вид преку шини.Не Ноктите, Навртки, Или Специјални Алати Потребни.Завртете го knob на брзина контролор стрелките на часовникот, додека таа ќе престане (сите на патот кон лево).Бахман E-Z Смазка или други хоби-одделение лубриканти се препорачува.Не користите здрав растворувачи, тие може да ја оштетат пластика - користете песна почиста.Ако вашето поставување доаѓа со тендерот, закачите на локомотивата.Ако ова е случај, Отстранете Го Напојување Веднаш.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

LGB право Патеката 10000 - 12pc Кутија
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

LGB право Патеката 10000 - 12pc Кутија

Основните LGB 300 mm (11.8 во) стрејт (Straight) Секција.УВ Отпорни Врски.Направени за Сигурна Работа во затворени п

DEN 2295.60