• Неодамнешно
Дигитални Salinity Метар Квалитетот на Водата Тестер, Дигитален Дисплеј Морска Вода Salinity Метар, Преносни Salinity Метар, Рачни Сол Концентрација Метар со LCD заднинско Осве?

Дигитални Salinity Метар Квалитетот на Водата Тестер, Дигитален Дисплеј Морска Вода Salinity Метар, Преносни

Buyers rating:
DEN 1142.40

Количина на стоки

Професионални Писмен Тест Salinity Метар : писмен тест salinity метар е дизајниран за on-сајт или поле за работа.Тоа може да се прикаже salinity вредноста и температурата вредност во исто време, и може да се измери квалитетот на водата и salinity ефикасно и точно.LCD заднинско Осветлување на Екранот : нема потреба да се грижите за гледањето прикажана вредност ако светлината не е доволно.Salinity метар карактеристики позадинско осветлување на LCD да ви помогне да се види на мерење на резултати, јасно е дека во секоја ситуација.Едно-Копче за Конверзија На Температура Единица : cyclically switch целзиусови степени °C/Целзиусови °F за да се задоволат потребите на употреба во различни средини.Автоматско Препознавање : На инструмент има една точка, две точки, три поени, три различни режими на калибрација, калибрација чекори се многу едноставни, со автоматско бафер признавање функција.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви даде задоволителен одговор во рок од 24 часа.Спецификација : Име на Производ : Висока прецизност salinity meter Range : 0-199.9 ppt Resolution : 0.1 ppt Accuracy : ±2% FSBattery : 4 * 1.5 V (без батерија)Температурна компензација : 0°C-50°CWorking температура : 0℃-50℃Големина : 170×50x28 mm Weight : 51 grams Steps:1. Отстранете ја заштитната маска.2. Миење на electrode со дестилирана вода, а потоа исушете го со филтер хартија.3. Се претвори од "ON-OFF" switch.4. Стави electrode во течноста да бидат тестирани и нежно се промешува.Се чека на број да се стабилизира, и потоа да се прочита конечната вредност.5. По употребата, чистење на electrode и го стави на заштитна капа.Пакување листа : 1 * дигитален salinity meter Your задоволство е нашата единствена желба.Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме контактирајте не да дознаете за нашите производи, или можете да контактирате со нас.

Карактеристики на стоката

Product Name:
High-precision salinity meter
Range:
0-199.9ppt
Resolution:
0.1ppt
Accuracy:
±2% FS
Battery:
4 * 1.5V (without battery)
Temperature compensation:
0°C-50°C
Working temperature:
0℃-50℃
Size:
170×50x28 mm
Weight:
51 grams
Steps: :
1. Remove the protective cover. :
2. Wash the electrode with distilled water, and then dry it with filter paper. :
3. Turn on by the ON-OFF switch. :
4. Put the electrode into the liquid to be tested and stir gently. Wait for the number to stabilize, and then read the final value. :
5. After use, clean the electrode and put on a protective cap. :
Packing list:
1 * digital salinity meter :
Your satisfaction is our only wish. If you have any questions about our products, you can contact us to learn about our products, or you can contact us :

Купувачи како што сакаат

Lutron PH-220S Електронски Почвата, pH Метар
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Lutron PH-220S Електронски Почвата, pH Метар

Мерен Опсег За Метар : 0 до 14 p H; Резолуција : 0.01 p H; Точност : 23± 5℃.Текст Отпорност : 10^12 ohms; Земање Време : Ок�

DEN 3120.00
ORP Тестирање на Алатката-ORP Тестер Пенкало со Светлото на Екранот Преносни Оксидација Намалување на Потенцијалните
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ORP Тестирање на Алатката-ORP Тестер Пенкало со Светлото на Екранот Преносни Оксидација Намалување на Потенцијалните

Со висока точност, погоден за аквариуми, базени за пливање, за третман на вода системи, aquaculture, бањи итн.ORP

DEN 604.56
Shanrya Вода за Пиење Тестер, Преносни Професионални Мека Квалитетот на Водата Тестер, мала Тежина Хемиска потрошувачка
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Shanrya Вода за Пиење Тестер, Преносни Професионални Мека Квалитетот на Водата Тестер, мала Тежина Хемиска потрошувачка

Тривоедно дизајни, кои се користат за мерење на степенот на загадување на органска материја во вода, хем

DEN 561.60
AMDHZ Прецизни Квалитетот на Водата Тест Пенкало, PH, ЕК и Temp Вода Тестер, за Градината, Дома Аквариум Лабораторија,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

AMDHZ Прецизни Квалитетот на Водата Тест Пенкало, PH, ЕК и Temp Вода Тестер, за Градината, Дома Аквариум Лабораторија,

ШИРОКА УПОТРЕБА : Идеален за домаќинство или лабораториска употреба; Погоден за испитување на p H баланс

DEN 2068.80